Reklama

Reklama

poniedziałek, 20 listopad 2017 12:16

Do Kijowa na kilka dni - jesienny odpoczynek po ukraińsku

Napisane przez MG

Chcesz ciekawie spędzić czas w innym kraju? Wybierz jego stolicę. Nawet nie znając miasta, możesz znaleźć coś interesującego. Na przykład na Ukrainie -  od jesiennych barw w parkach Kijowa do głośnych festiwali i mistycznych miejsc.

Najwygodniejszym środkiem transportu będzie autobus Warszawa - Kijów. Tak jest szybko, tanio, wygodnie i nie trzeba jechać na dworzec po bilet, wystarczy wejść na stronę TUTAJ i zapłacić online. Misternie zaplanuj przejazd, żeby zdążyć zobaczyć jak najwięcej.

Wariant pierwszy to jesienne barwy w kijowskich parkach - Marińskim, Teofanii, Mamajewej Slobodzie albo podmiejskiej “Rusi Kijowskiej”. Z kijowskich wzgórz odsłaniają się panoramiczne widoki, na pewno nie wrócisz stamtąd bez fotografii.

Wariant drugi - jeśli pod ręką masz mapę, wejdź na Łysą Górę. To mistyczne miejsce wyróżnia się ogromną energią. Zgodnie z legendą, w tym miejscu chwyta własny ogon gigantyczna żmija, która otacza całą Ziemię.

Wariant trzeci - sprawdź program festiwalu “Uliczne jedzenie”, jednego z najpopularniejszych festiwali całego roku na Ukrainie. Jesienna edycja odbędzie się w tym sezonie, a festiwal zbierze jeszcze więcej koneserów dobrej muzyki i pysznego jedzenia. Około 100 mistrzowskich producentów-entuzjastów zaprezentuje swoje wyroby. Jedzenie i picie można degustować i wziąć z sobą, a jeśli jesteś na diecie - posłuchaj lekcji i dowiedz się więcej o prawidłowym sposobie odżywiania biorąc udział w rozlicznych warsztatach.

Blues, rock, klasyka czeka na Ciebie na jesiennych koncertach ukraińskiej stolicy, dlatego postaraj się kupić bilet na autobus Warszawa - Kijów wcześniej. Po bilecie na autobus obowiązkowo zaopatrz się w bilet na koncert. Jeszcze lepiej jechać w towarzystwie, żeby było z kim dzielić się wrażeniami.