Bez smartfona nie ma podróży
Turyści są coraz bardziej uzależnieni od urządzeń mobilnych i oczekują, że usługodawcy będą komunikowali się z nimi tym kanałem – wynika z badań firmy Travelport.
Czytaj więcej...
Nie piszmy ustawy o POT?
Systemu promocji turystyki w Polsce nigdy nie było - trzeba go stworzyć od nowa. Potrzeba o wiele więcej niż jedynie nowelizacji ustawy o POT.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Bez smartfona nie ma podróży
  • Nie piszmy ustawy o POT?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Co ma piernik do turystyki?

Reklama

Reklama

poniedziałek, 13 listopad 2017 14:52

Lotnisko we Wrocławiu – będzie 6 nowych sklepów Baltony

Napisane przez MG
Wizualizcaj sklepów Baltony na wrocławskim lotnisku Wizualizcaj sklepów Baltony na wrocławskim lotnisku archiwum Lotnisko we Wrocławiu

Baltona otworzy sześć sklepów na wrocławskim lotnisku. To rezultat konkursu rozstrzygniętego przez Port Lotniczy Wrocław. Podróżni skorzystają  z jeszcze większego wyboru artykułów spożywczych, kosmetyków, słodyczy, książek czy odzieży. Pierwsze otwarcia zaplanowano na grudzień.

 

P.H.Z. Baltona S.A. jest jednym z największych operatorów sklepów wolnocłowych na lotniskach regionalnych w Polsce. Do maja 2018 roku uruchomi sześć lokali w Porcie Lotniczym Wrocław – pięć w hali odlotów i jeden w strefie ogólnodostępnej.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: „Port Lotniczy Wrocław jest jednym z najszybciej rozwijających się lotnisk w Polsce, a nasze sklepy cieszą się dużym zainteresowaniem. Wkrótce pasażerowie będą mogli skorzystać z jeszcze bogatszej oferty. Baltona wygrała konkurs i została wybrana, ponieważ spełniła w najwyższym stopniu wszystkie warunki i zapewniła wdrożenie oczekiwanych przez nas standardów obsługi pasażerów, co jest dla nas bardzo ważne.”

Umowa została podpisana na pięć lat. Baltona zajmie 740 metrów kwadratowych. w hali odlotów Schengen. W największym lokalu „Wroclaw Duty Free” zaproponuje między innymi artykuły spożywcze, perfumy, kosmetyki, akcesoria, alkohol, wyroby tytoniowe. Ciekawą nowością będzie Spirit of Poland, czyli sklep specjalizujący się w polskich produktach regionalnych. Firma otworzy również Fashion Boutique, który zaoferuje ubrania, biżuterię i akcesoria oraz Zoom, gdzie pasażerowie kupią książki i prasę.
W hali odlotów non-Schengen (dostępnej dla podróżnych po przejściu kontroli paszportowej) Baltona uruchomi całkowicie nowy 20-metrowy lokal ze swoimi największymi bestsellerami. Nowość pojawi się także na parterze w hali ogólnodostępnej. Pasażerowie, a także odprowadzające i witające ich osoby, zrobią zakupy w sklepie Landside Boutique. Sklep o powierzchni 86 mkw. zaproponuje między innymi perfumy
i kosmetyki, wsparte ofertą modową.

Piotr Kazimierski, prezes P.H.Z. Baltona S.A., dodał: „Dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzono. Nie możemy się doczekać pierwszych owoców naszej współpracy, gdy sklepy zostaną otwarte. Nieprzerwanie szukamy nowych, innowacyjnych sposobów zapewnienia naszym klientom najwyższej jakości zakupów. Jestem pewien, że udało nam się osiągnąć ten cel w Porcie Lotniczym Wrocław i nowa oferta detaliczna przedstawiona przez nas pozwoli na pełne wykorzystanie potencjału lotniska. Postanowiliśmy przywrócić "dwie ceny" - politykę cen wolnocłowych, która podkreśla zalety sklepów WOLNOCŁOWYCH i na pewno zostanie entuzjastycznie przyjęta przez pasażerów. Jestem przekonany, że nasza najnowsza koncepcja sprzedaży detalicznej pozytywnie zaskoczy podróżnych."

Projekt powierzchni handlowej, opracowany przez londyńską pracownię The Design Solution, będzie nawiązywał do tradycyjnych elementów architektury Wrocławia – Rynku, Starego Miasta, mostów, krasnali – zachowując jednocześnie synergię z lotniskiem. Nie zabraknie nowoczesnej technologii, która ułatwi i uprzyjemni klientom zakupy.
 
Nowe sklepy powstaną w miejscu dwóch lokali Heinemann Duty Free&Travel Value (jeden proponował perfumy i kosmetyki, drugi alkohol i wyroby tytoniowe), Virgin (książki, płyty, filmy), Emanuel Berg (oferta modowa), S&A Jewellery Design (biżuteria). Pasażerowie nadal będą mogli zrobić zakupy w sklepie Polski Folk. Proponuje on pamiątki i gadżety z symbolem Wrocławia i Polski, a także pocztówki i przewodniki.
Port Lotniczy Wrocław posiada około 4 tys. mkw. powierzchni komercyjnej (sale konferencyjne, galeria handlowa, gastronomia itd.). Każdego miesiąca pojawia się w niej kilkaset tysięcy pasażerów. Tylko we wrześniu 2017 roku z usług wrocławskiego lotniska skorzystało 293 tys. osób.