Bez smartfona nie ma podróży
Turyści są coraz bardziej uzależnieni od urządzeń mobilnych i oczekują, że usługodawcy będą komunikowali się z nimi tym kanałem – wynika z badań firmy Travelport.
Czytaj więcej...
Nie piszmy ustawy o POT?
Systemu promocji turystyki w Polsce nigdy nie było - trzeba go stworzyć od nowa. Potrzeba o wiele więcej niż jedynie nowelizacji ustawy o POT.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Bez smartfona nie ma podróży
  • Nie piszmy ustawy o POT?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Co ma piernik do turystyki?

Reklama

Reklama

piątek, 10 listopad 2017 13:03

Emirates – wyniki za pół roku finansowego

Napisane przez MG
Emirates – wyniki za pół roku finansowego archiwum Emirates

Grupa Emirates ogłosiła dzisiaj wyniki za pierwsze półrocze 2017-18. Przychody Grupy Emirates w pierwszych sześciu miesiącach roku finansowego 2017-2018 wyniosły 49,4 mld AED (13,5 mld USD), o 6 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, kiedy wyniosły 46,5 mld AED (12,7 mld USD).

Po słabszym okresie w analogicznym okresie poprzedniego roku finansowego poprawie uległa rentowność Grupy, która w tym półroczu odnotowała zysk netto w wysokości 2,3 mld AED (631 mln USD), tj. większy o 77 proc..  Do tego wyniku przyczyniła się optymalizacja oferowania i rozwiązania zwiększające wydajność firmy, stabilny rozwój działalności i korzystniejszy kurs walut w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym.
Stan środków finansowych Grupy na dzień 30 września 2017 r. wynosił 18,9 mld AED (5,2 mld USD) w porównaniu z 19,1 mld AED (5,2 mld USD) w dniu 31 marca 2017 r.

Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates, powiedział: „Rezultat z pierwszego półrocza 2017-2018 zawdzięczamy w dużym stopniu naszym utalentowanym pracownikom, którzy dokładali wszelkich starań, aby poprawić wyniki naszej grupy i sprostać pojawiającym się wyzwaniom bez uszczerbku dla jakości naszych usług. Zaostrzająca się konkurencja zmusza nas do obniżania marż, ceny ropy wzrosły, a w wielu regionach świata trwa stagnacja gospodarcza i kryzys polityczny. Mimo to przychody i zyski Grupy zwiększyły się. Świadczy to o trwałości naszego modelu biznesowego i sprawności naszego zespołu.
Osłabienie dotychczas mocnego dolara amerykańskiego względem innych ważnych walut świata przyczyniło się do poprawy naszej rentowności. Korzyści przynoszą także różne rozwiązania wprowadzane w firmie w celu zwiększenia naszego potencjału i wydajności w oparciu o nowe technologie i metody pracy.  Nadal będziemy starannie kontrolować koszty, jednocześnie inwestując w rozwój naszej grupy oraz najwyższej jakości produkty i usługi dla naszych klientów.”

W ostatnim półroczu liczba pracowników Grupy zmniejszyła się o 3 proc w porównaniu z 31 marca 2017 r. ze 105 746 do 102 669 osób. Był to rezultat naturalnego procesu odchodzenia pracowników w połączeniu z wolniejszym tempem rekrutacji w miarę przyjmowania nowych technologii, optymalizacji procesów biznesowych i realokacji zasobów przez poszczególne działy Emirates.

Od1 kwietnia do 30 września 2017 r. linie Emirates przewiozły 29,2 mln pasażerów, o 4 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem w zeszłym roku.
W pierwszej połowie roku finansowego 2017-18 zysk netto linii Emirates wyniósł 1,7 mld AED (452 mln USD), o 111 proc. więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Przychody Emirates, w tym inne przychody operacyjne, w wysokości 44,5 mld AED (12,1 mld USD) wzrosły o 6 proc. w porównaniu z 41,9 mld AED (11,4 mld USD) w analogicznym okresie poprzedniego roku. Do tego wyniku przyczyniło się większe wykorzystanie miejsc, ścisła kontrola oferowania na poszczególnych trasach i umocnienie walut na kluczowych rynkach Emirates względem dolara amerykańskiego.

Koszty operacyjne Emirates wzrosły o 4 proc. przy zwiększeniu całkowitego oferowania o 2 proc.. Ceny paliwa wzrosły średnio o 14 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim, głównie ze względu na wzrost cen ropy (o 11 proc. w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym) i zwiększenie dostaw paliwa o 3 proc. w związku z rozwojem operacji lotniczych floty Emirates. Paliwo wciąż stanowi największą część kosztów ponoszonych przez linie – 26 proc. kosztów operacyjnych, w porównaniu z 24 proc. w pierwszym półroczu poprzedniego roku.