Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 18 wrzesień 2017 15:06

Centralny Port Lotniczy powstanie w Baranowie

Napisane przez AG
Centralny Port Lotniczy powstanie w Baranowie mat

Ogłoszono miejsce pod budowę Centralnego Portu Lotniczego Polski (CPL) – powstanie on na równinie mazowieckiej, na terenie rolniczym w gminie Baranów (powiat Grodzisk Maz.).

Miejsce położone jest 36 km na zachód od Warszawy, gdzie przedłużona na północ Centralna Magistrala Kolejowa przetnie się najpierw z autostradą A2 i nieco dalej z przyszłą transeuropejską magistralą dużej prędkości Berlin-Moskwa.

Miejsce to wyznaczyli bezwiednie projektanci CMK i A2 już 30 lat temu. Do CPL będziemy dojeżdżać prędkimi pociągami (220-350 km/h) z Warszawy w 12 min., z Łodzi w 28 min. a z Krakowa, Katowic i Poznania w 55 min. Baranów był jedną z czterech rozważanych lokalizacji

 

 

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.