Reklama

Reklama

Reklama

środa, 12 kwiecień 2017 11:01

Lotnisko w Zagrzebiu - nowy terminal otwarty

Napisane przez AG
Nowy terminal w Zagrzebiu Nowy terminal w Zagrzebiu materiały prasowe

Port lotniczy w Zagrzebiu otworzył 28 marca nowy terminal pasażerski o powierzchni ponad 65 tys. metrów kwadratowych.

Budowa nowego terminalu trwał trzy lata i kosztowała 236 mln euro. Pierwszym lotem z niego odprawionym był rejs do Dubrownika obsługiwany przez Croatia Airlines. Obecnie, dzięki 30 stanowiskom odpraw, i 8 rękawom lotniczym (6 międzynarodowym, 2 krajowym), terminal może obsłużyć 5 mln pasażerów rocznie. W 2019 roku liczba ta ma wzrosnąć do 7,3 mln. W ubiegłym roku Lotnisko w Zagrzebiu obsłużyło 1,8 mln pasażerów o 7 proc. więcej niż w roku 2015. Croatia Airlines obsługuje codziennie 24 rejsy międzynarodowe i pięć krajowych. Przed terminalem znajduje się parking na 1 100 samochodów.

Jacques Feron, dyrektor generalny portu lotniczego w Zagrzebiu, powiedział: “Wierzę, że nowy terminal szybko stanie się jednym z symboli Chorwacji i Zagrzebia oraz że zwiększy potencjał turystyczny naszej stolicy."

Lotnisko w Zagrzebiu jest w 55 proc. własnością skarbu państwa,, w 35 proc. - miasta Zagrzeb, w 5 proc. - powiatu Zagrzeb oraz w 5 proc. - miasta Velika Gorica.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.