Bez smartfona nie ma podróży
Turyści są coraz bardziej uzależnieni od urządzeń mobilnych i oczekują, że usługodawcy będą komunikowali się z nimi tym kanałem – wynika z badań firmy Travelport.
Czytaj więcej...
Nie piszmy ustawy o POT?
Systemu promocji turystyki w Polsce nigdy nie było - trzeba go stworzyć od nowa. Potrzeba o wiele więcej niż jedynie nowelizacji ustawy o POT.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Bez smartfona nie ma podróży
  • Nie piszmy ustawy o POT?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Co ma piernik do turystyki?

Reklama

Reklama

środa, 15 luty 2017 19:47

Ryanair - 5 nowych połączeń z Polski zimą 2017/2018

Napisane przez AG
Od lewej Leszek Chorzewski i Michael O'Leary Od lewej Leszek Chorzewski i Michael O'Leary AG

Linia lotnicza Ryanair uruchomi w sezonie zimowym 2017/18 nowe połączenia z Lotniska w Modlinie do: Baden-Baden, Ejlatu, Memmingen, Sewilli oraz Wenecji, zaś z Lotniska Chopina - do Szczecina.

Przewoźnik obsłuży na obu warszawskich lotniskach 3,6 mln pasażerów rocznie.
Samoloty do Szczecina będą kursować codzienne, zaś do Baden-Baden, Ejlatu, Sewilli, Wenecji - 2 x w tygodniu, Memmingen - 3 x w tygodniu.

Michael O’Leary, prezes zarządu Ryanaira, powiedział na konferencji w Warszawie: “Nowe połączenia z Lotniska w Modlinie uruchomimy już w październiku. W sumie z Modlina będziemy obsługiwać 43 kierunki, z Lotniska Chopina - trzy krajowe. Ruch lotniczy Ryanaira wzrośnie dzięki temu o 17 proc. - w obu warszawskich portach obsłużymy ok. 3,6 mln klientów rocznie. Przyczynimy się także do utworzenia 2,7 tys. miejsc pracy, co potwierdza nasze zaanagażowanie w dalszy rozwój turystyki w Polsce. W 2017 roku na rynku polskim obsłużymy 11 mln pasażerów. Nasz udział w polskim rynku lotniczym osiągnął 29 proc. Wzrosty zanotonowaliśmy na wszystkich rynkach, działamy w tej chwili z 85 baz w 33 krajach.
W 2018 roku firma chcemy rozpocząć działalność na rynku czarterowym w Polsce. Albo przeznaczymy kilka naszych samolotów tylko na tę działalność albo utworzymy nową linię lotniczą do obsługi tylko połączeń czarterowych.”

Leszek Chorzewski, p.o. prezesa lotniska w Modlinie, dodał: “Jestem zachwycony nowa ofertą Ryanaira. Port w Modlinie jest najbardziej korzystnym w Polsce lotniskiem dla Ryanaira. Ryanair zimą będzie obsługiwał w sumie 43 trasy z naszego lotniska. Sądzę, że w tym roku przekroczymy liczbę 3 mln obsłużonych pasażerów.
Co do budowy łącznika kolejowego ze stacją w Modlinie (5 kilometrów), to po przyspieszeniu prac przez TLK, jestem dobrej myśli. Połączenie kolejowe z lotniskiem powinno być ukończone w ciągu 2 - 2,5 roku. W tym roku ukończymy prace przygotowawcze rozbudowy terminala. Rozbudowa terminala pozwoli na podwojenie przepustowości terminala i obsługę 6 mln pasażerów rocznie. Osiągniemy to głównie dobrej współpracy z Ryanairem. W tym roku skończymy wszystkie przygotowania formalne potrzebne do rozpoczęcia inwestycji i mam nadzieję, że wbijemy pierwszą łopate na budowie. Decyzja o sposobie sfinansowania jednak zależy od właścicieli. Ja jestem zdeterminowany, by rozbudowę terminala rozpocząć jeszcze w tym roku.”