Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 02 listopad 2015 09:44

Modlin gotowy na zimę

Napisane przez MG
Modlin gotowy na zimę archiwum Lotniska w Modlinie

Lotnisko dysponuje nowoczesnym sprzętem utrzymania zimowego. Są to m. in. pługi, ciągniki, oczyszczarki. Maszyny są nowe, trzyletnie i ich stan można określić na bardzo dobry. Do odladzania samolotów wykorzystywane są specjalne wysięgniki.

Odladzanie i odśnieżanie części operacyjnej portu obejmuje: drogę startową, drogi kołowania, płytę postojową samolotów, wewnętrzne drogi samochodowe, drogi dojazdowe i pozostałe płyty postojowe utwardzone.

Przy odśnieżaniu i odladzaniu drogi startowej w Modlinie, wykorzystywane są wskazane przez wykonawcę środki chemiczne, posiadające atest Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych: stałe (Cryotech NAAC) i płynne (Cryotech E36, Clearway F1).
Modlin posiada sześć oczyszczarek Overaasen RS 400 z pługiem wraz z ciągnikiem siodłowym Mercedes-Benz Actross, wyprodukowanych w 2012 roku. Do tego lotnisko dysponuje polewarko-posypywarkąa Dammann, na podwoziu ciężarowym Mercedes-Benz Actros 1841 (rocznik 2012), pługiem wirnikowym UTV600, wraz z maszyną napędową Volvo L150G (2012), zamiatarką Beam A8000 na podwoziu ciężarowym Mercedes-Benz Actros 1841 (2012), trzema ciągnikami New Holland wraz z pługami (2009-2011), oczyszczarką OLH-3850 (2005) i urządzeniem Boschung Jet Broom.

Sześć oczyszczarek Overaasen RS400, pług wirnikowy UTV600 oraz zamiatarka Beam A8000 oprócz silników służących do napędu maszyn jezdnych posiadają własne silniki robocze, dzięki czemu sprzęt ten jest bardzo wydajny. W większości silniki spełniają normę emisji spalin Euro 5 i korzystają z filtrów cząstek stałych DPF bądź tzw. Ad-Blue, dodawanego do paliwa.

Lotnisko w Modlinie jako jedyny port regionalny w Polsce i drugi po lotnisku Chopina posiada też system ILS drugiej kategorii. Dzięki temu samoloty mogą bezpiecznie lądować w trudnych warunkach atmosferycznych: przy podstawie chmur na poziomie 30 m i widzialności wzdłuż pasa ograniczonej do 300 m. Operacje startów mogą odbywać się w warunkach ograniczonych do 125 m.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.