Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 14 listopad 2013 14:50

Rząd Irlandii zniesie podatek od podroży lotniczych, Ryanair zwiększy liczbę lotów

Napisane przez AG
Rząd Irlandii zniesie podatek od podroży lotniczych, Ryanair zwiększy liczbę lotów archiwum Raynaira

Wiosną przyszłego roku rząd w Dublinie zniesie wynoszący 3 euro od pasażera, podatek od podróży lotniczych. Ryanair planuje uruchomienie nowych dziewięciu tras i zwiększenie częstotliwości na ośmiu istniejącą już z lotniska w Dublinie.

Ma to nastąpić w kwietniu przyszłego roku i zapewni liniom ok. milion nowych pasażerów. Dzięki temu na dublińskim lotnisku znajdzie pracę kolejnych 700 osób a w samych liniach – ok. 300. 700 tysięcy pasażerów zyskają tanie linie dzięki połączeniom do: Almerii, Bari, Bazylei, Bukaresztu, Chanii, Comiso na Sycylii, Lizbony, Marrakeszu i Pragi. Częśiej samoloty Ryanaira maja latać do: Birmingham, Bristolu, Edynburga, Prestwick, Stansted, Madrytu i Manchesteru. Liczba lotów do tych miast ma wzrosnąć z 300 tygodniowo do 400. Rząd irlandzki od wiosny przyszłego roku zniesie wynoszący 3 euro podatek od podróży lotniczych, podatek jest nakładany na wszystkich pasażerów, którzy odlatują z Irlandii. Dyrektor naczelny Raynaira Michael O'Leary powiedział: „Zniesienie podatku to jest klucz do wzrostu liczby pasażerów, decyzja podjęta przez rząd w Dublinie otworzy rynek nowych, trakcyjnych podróży. Pozwoli także na zwiększenie o 100 liczby lotów z Wielkiej Brytanii do Dublina, zahamuje spadek turystów z Wielkiej Brytanii odwiedzających Irlandię".
Ryanair już chce również rozszerzyć w przyszłym roku swój pole działania na lotniskach irlandzkich Kerry i Shannon.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.