Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 12 listopad 2013 12:32

Restauracja w Europa-Parku dostała gwiazdkę Michelina

Napisane przez AG
Wnętrze restauracji Ammolite Wnętrze restauracji Ammolite archiwum Europa-Park

Restauracja „Ammolite - the Lighthouse Restaurant" w czterogwiazdkowym hotelu Superior Hotel Bell Rock w niemieckim parku rozrywki, dostała pierwszą gwiazdkę Michelina już po roku od otwarcia.

Jak podkreślił członek zarządu Europa-Parku, największego parku rozrywki w Niemczech, Thomas Mack: „Nasz szef kuchni Peter Hagen w krótkim czasie zdobył serca oceniających, obiadami, w których połączył wielką pomysłowość z dyscypliną kulinarną na wysokim poziomie. Jego kuchnia jest przykładem kuchni nowoczesnej, która jednocześnie nie traci nic z korzeni i tradycji kuchni regionalnej".
36. letni Peter Hagen pracował poprzednio w restauracji „Cheval Blanc" w hotelu Hotel Les Trois Rois w Bazylei, która posiadaczem 2 gwiazdek Michelin. Wcześniej zaś terminował u mistrza niemieckiej kuchni Haralda Wohlfahrta, w Schwarzwaldstube w Traube Tonbach. JHagen przyznaje: „Nauczyłem się od Haralda przede wszystkim dyscypliny w kuchni i dbałości o szczegóły".
Restauracja „Ammolite" jest jedyną na świecie restauracją w parku rozrywki wyróżnioną gwiazdką przewodnika Michelin.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.