Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 04 marzec 2019 12:22

Chorwacja ma dwie nowe restauracje z gwiazdkami Michelin

Napisane przez AG
Chorwacja ma dwie nowe restauracje z gwiazdkami Michelin archiwum Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej

Dwie kolejne restauracje otrzymały gwiazdki Michelin: Noel (Zagrzeb) i Draga di Lovrana (Lovran). Restauracje Pelegrini (Szybenik), 360º (Dubrownik) i Monte (Rovinj) utrzymały swoje na kolejny rok.

Wyróżnienia w postaci Bib Gourmand otrzymały także cztery nowe restauracje. Przyznano również rekomendacje MICHELIN Plate dla 51 restauracji w Chorwacji. Wszystkie gwiazdki i wyróżnienia są efektem rzetelnie przeprowadzonych inspekcji przez specjalistów przewodnika MICHELIN, który uznawany jest za najbardziej prestiżowy przewodnik w tej dziedzinie.

Kristjan Staničić, dyrektor generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, powiedział: „Z wielką satysfakcją przyjęliśmy przyznanie aż pięciu restauracjom gwiazdki MICHELIN. Po Rovinju, Dubrowniku i Szybeniku, gwiazdki zasłużenie otrzymują regon Kvarner i Zagrzeb. Nowe gwiazdki i rekomendacje dla chorwackich restauracji są najlepszym dowodem, że nasza oferta kulinarna spełnia najwyższe międzynarodowe standardy jakości. Jest to także dla nas zachęta do dalszego rozwoju i promocji tego segmentu turystyki. Jestem przekonany, że restauracje i regiony wykorzystają potencjał, który dają wyróżnienia i rekomendacje przewodnika MICHELIN w dalszym pozycjonowaniu na rynku.”

Gwendal Poullennec, dyrektor międzynarodowy przewodników MICHELIN, dodał: „Ten wybór pokazuje potencjał chorwackiej oferty kulinarnej, którą wzbogaca wiele kulturowych wpływów: śródziemnomorskie smaki występujące w Dalmacji, włoskie - na Istrii i słowiańskie od Zagrzebia po Slawonię. To wszystko tworzy niepowtarzalną tożsamość kulinarną.”.

Rekomendacje MICHELIN Bib Gourmand poza restauracjami, które je otrzymały w ubiegłym roku - Konoba Mate (Korčula), Dunav (Ilok), Vuglec Breg (Krapina) i Konoba Fetivi (Split) - w tym roku otrzymały również Batelina (Banjole), Konoba Vinko (Konjevrate), Agava (Zagrzeb) i TAČ (Zagrzeb). Rekomendacja ta oznacza korzystny stosunek jakości do ceny.

Gari Cappelli, minister turystyki,skomentował: „Korzystając z okazji gratuluję wybranym restauracjom tego wielkiego uznania, które jest rezultatem ich ciężkiej pracy oraz chęci rozwoju. Nawet 93% turystów podczas pobytu w Chorwacji ma okazję doświadczyć wyjątkowych smaków chorwackiej kuchni, co pokazuje, że oferta enologiczna i gastronomiczna spotyka się z wielkim zainteresowaniem gości. Jestem przekonany, że będzie to dodatkowy motyw do doskonalenia się i nawiązywania współpracy z lokalnymi producentami. A wszystko to, aby Chorwacja stała się jeszcze bardziej rozpoznawalną eno-gastro ikoną.”

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.