Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 16 styczeń 2015 09:22

Święto wina w Burgundii

Napisane przez AG
Święto wina w Burgundii Atout France/Robert Palomba

W Burgundii święto ku czci patrona winiarzy – świętego Wincentego - obchodzone jest od 1938, pod koniec stycznia – w tym roku w dniach 24-25 stycznia.

W XIX wieku, celebrowano solidarność pobliskich miasteczek, w obrębie „grup wzajemnej pomocy". Wszystko w imię braterstwa między ludźmi jednej korporacji. W 1938, bractwo rycerzy Tastevin zorganizowało pierwsze święto swojego patrona Wincentego w celu stworzenia wizytówki Burgundii - win i produktów regionalnych. Od tego czasu, dwie sąsiednie wioski burgundzkie są wybierane na organizatorów 2-dniowych parad i uczt zakrapianych lokalnym winem, zwłaszcza tym ze słynnej piwnicy Świętego Wincenta. W 2015, 71 edycja święta w Vougeot i Gilly-lès-Cîteaux na Côte d'Or, zostanie zorganizowana pod hasłem rocznicy: 900 lat obecności cystersów w winnicy Burgundii.
W programie m.in.: wycieczka drogą mnichów z klasztoru Cîteaux : od zamku Clos de Vougeot aż po Gilly-lès-Cîteaux.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.