Targi turystyczne na Narodowym

Już w najbliższy piątek, w Mikołajki rozpoczynają się na Stadionie Narodowym trzydniowe Warszawskie Targi Turystyczne PODRÓŻE.
Na ponad 100 stoiskach gościmy firmy i organizacje z 13 krajów: Czech, Hiszpanii, Indii, Indonezji, Izraela, Maroko, Meksyku, Niemiec, Norwegii, Republiki Południowej Afryki, Słowacji, Węgier oraz Polski. Krajem partnerskim jest Słowacja. Obok oferty wystawców – ośrodków promocji krajów i regionów, touroperatorów, biur podróży, hoteli, ośrodków SPA, uzdrowisk, przewoźników, wydawców oraz mediów, magnesem dla gości jest bogaty program wydarzeń, a w nim: spotkania i warsztaty z podróżnikami, pokazy kulinarne, prezentacje etnicznych instrumentów i… sobotnia wizyta św. Mikołaja prosto z Laponii.
W piątek, dzień branżowy, można będzie wziąć udział w konferencji prasowej Republiki Słowackiej (godz. 15.00, sala LONDYN A). Słowacja – Kraj Partnerski Targów PODRÓŻE 2013 zaprezentuje tegoroczne nowości i inwestycje w największych słowackich ośrodkach narciarskich w Wysokich i Niskich Tatrach, przedstawi informacje o zimowych połączeniach lotniczych z Warszawy i Gdańska do Popradu w słowackich Tatrach oraz szczegóły na temat atrakcyjnych zimowych pakietów pobytowych na Słowacji. Jan Bosnovic, dyrektor Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Warszawie powiedział: „Podczas trzech dni targów Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej razem z przedstawicielami branży turystycznej ze Słowacji zaprezentują zimowe atrakcje turystyczne naszego Małego Wielkiego Kraju. Przedstawimy nowości i inwestycje w słowackich ośrodkach narciarskich, uzdrowiska oraz kąpieliska termalne. Od piątku do niedzieli na stoisku Słowacji, która jest Krajem Partnerskim tegorocznych targów, organizować będziemy degustacje słowackich win firmy Chateau Topolcianky oraz promować szlaki winne na Słowacji. Przy winie słowackim będzie można wysłuchać występów zespołu ludowego PRIMAŠ ze Wschodniej Słowacji. Polacy należą do ścisłej czołówki turystów zagranicznych odwiedzających zimową Słowację i dlatego robimy wszystko, by ich zainteresowanie naszym krajem cały czas rosło. Staramy się sprostać oczekiwaniom, oferując coraz wyższą jakość usług po atrakcyjnych cenach.
Ponadto, w piątek o godz.13.00 można będzie uczestniczyć w multimedialnej prezentacji na temat promocji polskich regionów na przykładzie Tour de Pologne z udziałem Czesława Langa – polskiego kolarza torowego i szosowego, działacza sportowego oraz organizatora Tour de Pologne. O godz. 13.00 odbędzie się również Webinarium PIT: Jak wykorzystać komunikator turystyczny w sprzedaży? Otwarte i bezpłatne warsztaty adresowane są do touroperatorów, agentów i hotelarzy.
Przedstawicieli branży z pewnością zainteresują też szkolenia: „Internet jako dźwignia sprzedażowa” (Grupa Asper) – godz.10.00 „Budowanie lojalności klientów biur podróży” (Akademia Turystyczna) – godz.11.00 czy „Systemy rezerwacyjne w biurze podróży” (Akademia Turystyczna) – godz.12.00.
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze wręczy nagrody w Ogólnopolskim Konkursie „Gmina Przyjazna Rowerzystom” realizowanym w ramach projektu „Rowerem przez Polskę” (godz.10.30).
Przedstawiciele branży turystycznej mają wolny wstęp na Warszawskie Targi Turystyczne PODRÓŻE pod warunkiem dokonania rejestracji na targach.
POWIĄZANE WPISY
19 marca 2026
Itaka: zima 2026/27 w sprzedaży. 1400 ofert i nowe kierunki w portfolio
Itaka rozpoczęła sprzedaż sezonu zima 2026/27, wprowadzając do oferty ok. 1400…
0 Komentarzy7 Minuty
19 marca 2026
Urlop.pl umacnia pozycję na rynku – sieć liczy już 100 salonów
Urlop.pl ma już 100 punktów sprzedaży w całej Polsce. Marka rozwija się zarówno w modelu…
0 Komentarzy4 Minuty
19 marca 2026
Kiwi.com: Polska przyciąga zagranicznych gości na Wielkanoc. Rezerwacje niemal się podwoiły
Z danych Kiwi.com wynika, że w okresie tegorocznej Wielkanocy wyraźnie wzrosło…
0 Komentarzy3 Minuty
17 marca 2026
Liberty DMC CEE Roadshow: 5 miast, setki spotkań i jubileusz 35-lecia w centrum biznesowych relacji
Liberty DMC zakończyło tegoroczne CEE Roadshow, które w dniach 23–27 lutego 2026 r.…
0 Komentarzy4 Minuty
16 marca 2026
Nowa funkcja w eSky: cyfrowa asystentka MAIA pomaga użytkownikom planować podróże
Grupa eSky wprowadziła do swojej aplikacji mobilnej asystentkę podróży opartą na…
0 Komentarzy2 Minuty
13 marca 2026
Sun&Snow z ponad 100 tys. rezerwacji w 2025 r. Rośnie popularność wyjazdów poza sezonem
W 2025 r. firma Sun&Snow zrealizowała ponad 100 tys. rezerwacji, notując około…
0 Komentarzy4 Minuty
13 marca 2026
eSky w nowej odsłonie: loty, hotele i inspiracje w jednym miejscu
Grupa eSky przedstawiła odświeżoną wersję swojej strony internetowej. Nowy wygląd serwisu…
0 Komentarzy3 Minuty
12 marca 2026
Rainbow stawia na objazdówki. Ponad 400 wycieczek w kilkudziesięciu destynacjach
Ponad 400 wycieczek objazdowych w kilkudziesięciu destynacjach oferuje Rainbow w ramach…
0 Komentarzy3 Minuty
12 marca 2026
Travelist: Marzec najtańszy na wypoczynek w Polsce. Ceny pobytów od 570 zł
Z danych Travelist wynika, że marzec jest najtańszym miesiącem na zorganizowanie wyjazdu…
0 Komentarzy4 Minuty










