Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 22 lipiec 2014 13:57

Singapur zarabia coraz więcej na gościach

Napisane przez AG
Panorama Singapuru Panorama Singapuru archiwum stb.com

Singapurska Izba Turystyki ogłosiła, że w pierwszym kwartale 2014 roku, dochody z turystyki wzrosły o 5 proc. w stosunku do pierwszych trzech miesięcy 2013 roku i wyniosły6 mld dolarów.

Wzrost wpływ z turystyki został osiągnięty głównie dzięki turystom wydającym coraz więcej na zwiedzanie, rozrywkę i hazard. W tych trzech sektorach odnotowano 19 proc. wzrost dochodów, osiągnęły one 1,6 mld. dolarów. Ponad 1,4 mld dolarów przychodów dała sprzedaż biletów lotniczych, podatki portowe, transport, usługi medyczne i biznesowe oraz opłaty tranzytowe. O 6 proc. spadły natomiast wydatki gości na zakupy a o 1 proc. wydatki na jedzenie i picie.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.