Reklama

Reklama

Reklama

środa, 16 lipiec 2014 15:40

Premiera win na Zamku Dam

Napisane przez AG
Zamek Chenonceau Zamek Chenonceau archiwum vintourainechenonceaux.fr

19 lipca warto zajrzeć na Zamek Chenonceau. Tego dnia gospodarze zapraszają do zamkowych ogrodów na pierwszą degustację win z miejscowych winnic.

Wieczorowi będzie towarzyszył koncert muzyki klasycznej w oparciu o twórczość włoskiego kompozytora Arcangelo Corelli.
Pomysł degustacji zrodził się przy okazji uzyskania przez miejscowe winnice apelacji (AOC Touraine Chenonceaux). O jakości wina świadczy mikroklimat, z którego korzystają winnice – nasłonecznione północne zbocza doliny rzeki Cher.
„Degustacja pod gwiazdami" to także okazja do zwiedzenia zamku Chenonceau, arcydzieła francuskiego Renesansu. Właścicielkami rezydencji były kobiety i to one nadały jej ostateczny kształt. Z tego też powodu Zamek Chanonceau nazywany jest Zamkiem Dam.
Więcej informacji na stronie: http://vintourainechenonceaux.fr/index.php

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.