Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 15 lipiec 2014 21:49

Izraelski kurort pod ostrzałem rakietowym

Napisane przez MZ
Izraelski kurort pod ostrzałem rakietowym inisrael.com

Eilat, turystyczny kurort położony na południu Izraela stał się celem ataku rakietowego. W szczycie sezonu w miejscowości nadmorskiej wypoczywają setki turystów.

Tym razem za atakiem nie stoją terroryści z Palestyny, lecz z Egiptu. Rakiety zostały wystrzelone zeszłej nocy. Kurort w Eilat po raz pierwszy stał się celem podobnego ataku. Lekko rannych zostało pięć osób.

Z wpisów zamieszczanych na Twitterze wynika, że Hamas odrzucił wynegocjowaną przez władze Egiptu propozycję zawieszenia broni. Informacje te są sprzeczne z tymi podawanymi przez stronę izraelską, która poinformowała, że propozycja została przyjęta przez rząd w Tel Avivie.

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że przywódcy organizacji terrorystycznej Hamas kierują atakiem przebywając na terenie Kataru, nie narażając się na bezpośrednie zagrożenie wynikające z konfliktu zbrojnego.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.