Reklama

Reklama

Reklama

niedziela, 13 lipiec 2014 14:31

Rekordowy maj turystyki zagranicznej w Wielkiej Brytanii

Napisane przez AG
Widok Londynu z tarasu Royal Penthouse Widok Londynu z tarasu Royal Penthouse archiwum Visitbritain

Jeszcze nigdy w historii, Wielkiej Brytanii nie odwiedziło tak wielu turystów - było ich 3,2 mln.

Według Narodowego Biura Statystycznego oznacza to wzrost o 4 proc. w porównaniu z majem roku 2013. W tym gości przybywających tu na wypoczynek było 1,4 mln. Tegoroczny maj był również rekordowy pod względem liczby turystów biznesowych - było ich 6 proc. więcej niż rok wcześniej.
Przez pierwsze pięć miesięcy roku, Wielką Brytanię odwiedziło 13,23 mln gości, oznacza to wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego o 7 proc.
w ostatnich dwunastu miesiącach liczba turystów w Wielkiej Brytanii wzrosła o 8 proc., od maja zeszłego roku do maja roku bieżącego zanotowano ich 33,73 mln. Wydali oni przez ten rok 20,97 mld euro (również 8 proc. więcej niż w poprzednich dwunastu miesiącach)

Patricia Yates, dyrektor ds strategii i komunikacje VisitBritain powiedziała: "Tegoroczne rekordowe wyniki pokazują siłę Wielkiej Brytanii jako kierunku turystycznego. Jeśli wyniki reszty roku będą podobnie udane, rok 2014 zapowiada się jako znakomity dla turystyki przyjazdowej."

Minister Turystyki, Helena Grant, dodała: "To świetna wiadomość, że liczba gości w naszym kraju w ostatnich dwunastu miesiącach osiągnęła rekordową liczbę i że wydali oni ponad 20 mld euro. Co pewien czas mamy w naszym kraju wielkie wydarzenia, które przyciągają zagranicznych turystów: Igrzyska Brytyjskiej Wspólnoty Narodów czy Puchar Rydera w golfie. Rząd jest zobowiązany robić wszystko, by pomóc przemysłowi turystycznemu."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.