Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 11 lipiec 2014 15:09

Lotnisko w Tel Avivie pod ostrzałem

Napisane przez MZ
Lotnisko w Tel Avivie pod ostrzałem WikiMedia

Podróże lotnicze do Izraela mogą wiązać się obecnie z poważnym ryzykiem. wziął na cel międzynarodowy port lotniczy Ben Gurion. Jak poinformowała agencja Reuters, lotnisko było celem ataku rakietowego.

Ochrona obiektów lotnictwa cywilnego w Izraelu jest jedną z najlepszych na świecie, jednak wkrótce może to nie wystarczyć. Port lotniczy Ben Gurion był dziś bowiem celem ataku rakietowego. Hamas potwierdza, że wystrzelił pociski i że zostały one strącone przez izraelski system ochrony antyrakietowej.

Syreny zawyły w Tel Avivie w piątkowy poranek ok 10:45. Organizacja Hamas przyznaje się do próby zamachu i twierdzi, że jest to jej pierwszy atak na lotnisko Ben Gurion w historii.

Izraelski system ochrony antyrakietowej, tzw. Żelazna Kopuła, zestrzeliła trzy rakiety w obrębie Tel Avivu. Na dziesięć minut wstrzymano wszystkie loty. Mimo zagrożenia dalszymi zamachami, władze Izraela nie zamierzają zamykać portu lotniczego.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.