Reklama

Reklama

Reklama

środa, 09 lipiec 2014 00:05

Święto Wenezueli na Saskiej Kępie

Napisane przez AG
Trio Infernal Trio Infernal MZ

203 lata temu przedstawiciele siedmiu prowincji kolonialnego Generalnego Kapitanatu Wenezueli zadeklarowali w Caracas swą niezależność od hiszpańskiej Korony.

W poniedziałek, w ogrodzie rezydencji ambasady Wenezueli na Saskiej Kępie w Warszawie, odbyło się przyjęcie z okazji Święta Wenezueli. Wśród gości była obecna grupa dziennikarzy, m.in. przedstawiciele WaszejTurystyki.pl.
Adriana Alejandra Gottberg Gil, chargé d'affaires ambasady Wenezueli powitała zebranych a w przemówieniu wspomniała m.in o polskim generale Gustawie Bergudzie, który uczestniczył w walkach i niepodległość Wenezueli u boku słynnego Mirandy i został stracony w 1806 roku.
Potem był czas na rozmowy umilane koncertem tria z Wenezueli "Trio Infernal".
goście mieli też okazję spróbowania specjałów kuchni z tego kraju. Podano m.in.
malutkie placuszki arepa, nieco większe cachapa oraz pierożki empanadas. Do picia - wina i rum.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.