Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 07 lipiec 2014 16:39

Ruszył wiedeński Festiwal Filmu Muzycznego

Napisane przez MZ
Ruszył wiedeński Festiwal Filmu Muzycznego stadt wien marekting

Dwumiesięczna plenerowa impreza, która rozpoczęła się właśnie na wiedeńskim placu Ratuszowym, jest jedną z najważniejszych letnich imprez stolicy Austrii. W tym roku motywem przewodnim festiwalu jest 300. rocznica urodzin Christopha Willibalda Glucka i 150. rocznica urodzin Richarda Straussa.

Turyści odwiedzający miasto mogą posłuchać zarówno utworów klasycznych, jak też jazzu i muzyki popularnej. Festiwal Filmu Muzycznego na placu Ratuszowym w Wiedniu jest jedną z najatrakcyjniejszych ofert stolicy Austrii na lato. Na olbrzymim ekranie przed budynkiem neogotyckiego Ratusza można posłuchać utworów klasycznych w wykonaniu światowych gwiazd, zobaczyć liczne przedstawienia baletowe, oraz pokazy tańca współczesnego. W ramach tego wydarzenia można posłuchać też popu i muzyki jazzowej. Wstęp jest darmowy, a impreza trwa dwa miesiące, do 31. sierpnia.

W tym roku tematem przewodnim jest 300. rocznica urodzin Christopha Willibalda Glucka i 150. rocznica urodzin Richarda Straussa. Obok międzynarodowych gwiazd muzyki klasycznej jak np. Anny Netrebko, Niny Stemme, Jonasa Kaufmanna, Bejuna Mehty, zaprezentowane będą również balety najsłynniejszych domów operowych oraz pokazy tańca współczesnego. Fani popu mogą cieszyć się na filmy z koncertów Falco, Glena Hansarda i Erica Claptona.

Ofertę muzyczną uzupełnia kulinarna, a ta obejmuje m.in. wędrówkę przez kuchnie świata. Szczegółowy program festiwalu: www.filmfestivalrathausplatz.at

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.