Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 06 wrzesień 2019 16:36

Izrael - otwarcie Białego Miasta z okazji stulecia Bauhausu

Napisane przez AG
Izrael - otwarcie Białego Miasta z okazji stulecia Bauhausu archiwum VisitIsrael

Centrum Białe Miasto zostanie oficjalnie otwarte w dniach 19-21 września w Tel Awiwie. Powstanie dzięki inicjatywie gminy Tel Awiw oraz we współpracy z fundacją miejską i niemieckim rządem.

W 2003 roku UNESCO ogłosiło, że obszar Białego Miasta z kolekcją ponad 4000 budynków w stylu Bauhaus zostanie wpisany na listę światowego dziedzictwa.

Centrum jest źródłem informacji zarówno dla mieszkańców, jak i turystów na temat lat 20. i 30. w dziejach Izraela.

Oferuje przestrzenie wystawowe, miejsca pracy, laboratorium badawcze i kawiarnię oraz będzie gospodarzem wydarzeń, wycieczek i warsztatów otwartych dla publiczności.
W związku z jego otwarciem przygotowano bogaty program wydarzeń kulturalnych.
W pierwszym dniu otwarcia, 19 września o godz. 20 zaplanowano imprezę uliczną wzdłuż ulicy Idelson – przy Placu Bialika z udziałem „Bauhaus Form Gymnastic” – będzie to m.in. warsztat fotograficzny - hołd dla Oskara Schlemmera (niemieckiego artysty i współtwórcy Bauhausu).

Wystawa, którą będzie można zobaczyć na otwarciu centrum pod tytułem „Transferumbau: Liebling” koncentruje się na historii opisującej przesiedlenie niemieckich Żydów, uciekających przed nazistowskim reżimem z Niemiec.

Ekspozycja „Wyjątkowe Białe Miasto - codzienne dziedzictwo” prezentuje dzieje tej części Tel Awiwu, m.in. czasopisma z lat 30. i 40. XX w. oraz dzieła twórców i badaczy tego okresu, zaprezentowane pod wspólnym hasłem „Czym jest białe miasto?”

https://www.whitecitycenter.org/

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.