Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 03 wrzesień 2019 09:39

Nowe muzeum w Wiedniu – Albertina Modern

Napisane przez AG
Nowe wiedeńskie muzeum Albertina Modern Nowe wiedeńskie muzeum Albertina Modern archiwum Albertina, Wiedeń

W marcu 2020 roku galeria Albertina otworzy drugą lokalizację – Albertina Modern. Nowe wiedeńskie muzeum poświęcone będzie sztuce współczesnej.

Wiedeńska galeria Albertina znalazła nowy dom dla swojej kolekcji sztuki współczesnej. Otwarcie Albertina Modern zostało zaplanowane na 12 marca 2020 roku. Nowa instytucja kulturalna w Wiedniu ulokuje się w Künstlerhaus na placu Karlsplatz. Gmach jest poddawany generalnej renowacji od lipca 2016 roku.

Kolekcja sztuki współczesnej galerii Albertina obejmuje ponad 50 tysięcy dzieł. Zostaną one zaprezentowane w nowej galerii Albertina Modern w ramach różnych ekspozycji. Wystawa inauguracyjna nosi tytuł The Beginning.

Nowe muzeum będzie otwarte codziennie w godz. 10:00-18:00. Zwiedzający będą mogli nabyć zarówno bilety łączone na wizytę w galerii Albertina i w galerii Albertina Modern, jak i bilety pojedyncze. Muzeum zostanie wzbogacone o sklep, a plac przed budynkiem Künstlerhaus będzie stanowił dodatkową przestrzeń kulturalną.

www.albertina.at

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.