Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 02 wrzesień 2019 08:57

Chorwacja – udany 5. Festiwal Piasku w Ninie

Napisane przez AG
Zwycięska praca rodziny ze Słowacji Zwycięska praca rodziny ze Słowacji archiwum Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej

Głównym celem tegorocznej, 5. edycji Festiwalu Piasku w miejscowości Nin w okolicach Zadaru, była promocja piaszczystych plaż, jako miejsca dla aktywnego wypoczynku rodzin z dziećmi, by pokochały Nin i cały region Zadaru.

Motto festiwalu brzmiało: Magia, która pojawia się znika. Impreza odbywała się u płytkich wybrzeży Ždrijac i plaż Królowej.

W tym roku 53 osoby z 28 rodzin tworzyło od rana na plaży małe dzieła sztuki i architektury z piasku. W zawodach uczestniczyły rodziny z Bośni i Hercegowiny, Niemiec, Słowacji, Węgier i Włoch i oczywiście z Ninu i regionu Zadaru. Budowę ułatwiał fakt, że budulcem był doskonale nadający się do tego typu zabaw miejscowy piasek zwany sabun.

Członkowie jury składające się z Dejany Brdarić, Krešimira Valentak, Loty i Svena Brdarićów z Zagrzebia, przy pomocy osób z miejscowej Izby Turystycznej i ochotników drobiazgowo monitorowali proces powstawania wszystkich prac. Wśród nich pojawiły się przeróżne motywy: od niedźwiadków, delfinów, syren, przez poa soli z Ninu po charakterystyczne dla Ninu i okolic budowle (np. Kościół Świętego Krzyża).

W założeniu prace wykonywane są przez rodziny z dziećmi, ale najczęściej to dorości bawią się budując wymyślne obiekty z piasku a dzieci asystują im.

Zwycięzcami tegorocznego konkursu na Plaży Królowej zostali Słowacy – Jozef Koruc z rodziną – którzy wybudowali Kościół Świętego trzymany w dwóch dłoniach. Pierwsze miejsce na plaży Ždrijac zdobyła Martina Jelovčić z rodziną z Samoboru.

Kolejna edycja Festiwalu Piasku w Ninie odbędzie 16 sierpnia 2020 roku.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.