Reklama

Reklama

Reklama

środa, 07 sierpień 2019 10:35

Okienne historie – nowa wystawa w Jerozolimie

Napisane przez MG
Okienne historie – nowa wystawa w Jerozolimie archiwum GoIsrael

Instalacja, złożona z 550 okien w różnych kształtach i stylach, została otwarta w lipcu w Jerozolimie w Gan HaSus (Ogród Konny) i potrwa do 21 września. Wystawa została stworzona przez zmarłego już Yorama Amira, Itamara „Faluja” Paloge i Liora „Lili” Pelega w związku z nadchodzącym festiwalem kulturalnym Mekudeshet w stolicy.

Yoram Amir przez lata zbierał okna z opuszczonych lub przeznaczonych do rozbiórki jerozolimskich budynków. Obok armeńskiego znajduje się drewniane okno angielskie, otomańska dekoracja obok dzieła chrześcijańskiego lub rama w kształcie gwiazdy Dawida jest przymocowana do arabskiego łuku. Są nawet okna z hotelu Waldorf Astoria.

Odwiedzający wystawę mogą wysłuchać prelekcji w języku hebrajskim, arabskim i angielskim, przedstawiających historię "pałacu okien". W każdą środę będą organizowane także zajęcia artystyczne i muzyczne dla całej rodziny.

W dniu otwarcia festiwalu Mekudeshet - 4 września ostatni dom Amira, niedaleko Gan HaSus - będzie otwarty dla publiczności oraz będzie wyświetlany film opisujący życie i pracę artysty.

Mekudeshet (dawniej nazywany Sacred Music Festival) potrwa do 21 września, podczas imprezy będą prezentowane muzyka, sztuka i wydarzenia kulturalne związane z Jerozolimą.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.