Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

poniedziałek, 30 czerwiec 2014 15:04

Festiwal żydowski w Koszycach

Napisane przez AG
MAZAL TOV! w roku 2013: Ofri Nehemya - perkusja z zespołu Avishai Cohen MAZAL TOV! w roku 2013: Ofri Nehemya - perkusja z zespołu Avishai Cohen archiwum MAZAL TOV!

MAZAL TOV! Jest to pierwszy festiwal kultury żydowskiej na Słowacji, którego nazwę można luźno tłumaczyć jako „Dużo szczęścia!". Szczęście jest tym, czego wspólnocie żydowskiej na Słowacji często brakowało. Festiwal chce przybliżyć szerokiemu społeczeństwu bogactwo żydowskiego dziedzictwa kulturowego. Częścią programu są koncerty, wystawy, workshopy, wykłady, dyskusje prowadzone przez judaistów i artystów, którzy przybliżą przekaz judaizmu. Organizatorzy festiwalu nawiązali współpracę z odnoszącym sukcesy Festiwalem Kultury Żydowskiej w Krakowie, oraz z żydowskimi miejscowościami w Pradze i Budapeszcie.

Ważnym gościem festiwalu jest sześcioosobowa kapela theAngelcy (5 lipca o godz. 20.00), która została założona w gorącym Tel Avive w roku 2011. Od wtedy nieprzerwanie podbija serca słuchaczy w radiach i klubach muzycznych, nie tylko w Izraelu. Unikatowe połączenie instrumentów smyczkowych i dętych, perkusji, gitar i wokali opiera się na tradycyjnym folku, blues, reggae, na utworach Leonarda Cohena, czy Boba Dylana.
Pomimo tego, że 4 państwa Grupy Wyszehradzkiej są pod względem geograficznym i kulturalnym stosunkowo sobie bliskie, ich obecne sceny różnią się pod względem muzyki żydowskiej. Na festiwalu połączy ich nowy projekt Muzyka Żydowska Grupy Wyszehradzkiej. Koncert otwierający festiwal (4 lipca o godz. 18.00) będzie należał do lidera zespołu Budapest Klezmer Band Ferenca Jávoriego z tutejszą formacją Kaschauer Klezmer Band. Jávori jest kompozytorem, pianistą, śpiewakiem, jedną z głównych osobistości ruchu revival muzyki klezmerskiej. Koszyccy klezmerzy wyraźnie inspirowali się jego aranżerami, jednak ich bezpośrednia współpraca muzyczna rozpocznie się tak naprawdę dopiero na tym koncercie.
Kapela Max Klezmer Band (4 lipca o godz. 20.00) pierwotnie czerpała tradycyjną muzykę żydowską od polskiego Krakowa. Stopniowo dzięki innowacyjnym aranżerom stworzyła swój indywidualny styl z elementami jazzu, muzyki indyjskiej i bałkańskiej. Dla gości obydwóch piątkowych koncertów będzie bez wątpienia ciekawe porównanie polskiej, węgierskiej i słowackiej sceny klezmerskiej oraz tradycyjnej muzyki klezmerskiej z jej innowacyjną formą.
W niedzielny wieczór odbędzie się czytanie znanej blogerki Beáty Beregrad Grünmannovej połączone z pieśniami żydów sefardyjskich w wykonaniu czeskiego zespołu EldoraRE (6 lipca o godz. 18.00).
MAZAL TOV! To okazja także dla młodych artystów. Przygotują wystawę fotografii Żydowskie Rysunki i quiz , który sprawdzi wiadomości z kultury, sztuki i tradycji żydowskiej (5 lipca.). Festiwalową atmosferę uzupełni degustacja żydowskich potraw, wina i muzyki w winotece Nasz świat (4 lipca07.) oraz sierpniowe wędrówki żydowskie (2 lipca).

www.mazaltov.sk.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.