Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 12 listopad 2013 12:37

Słowacy ułatwiają niesłyszącym zwiedzanie zamku

Napisane przez AG
Zamek w Starej Lubowli Zamek w Starej Lubowli archiwum muzeum w Starej Lubowli

Turyści niesłyszący od 11 listopada dużo łatwiej mogą zwiedzać jeden z najpopularniejszych zamków na Słowacji – zamek Stara Lubowla na Spiszu.

Dzięki dotacji słowackiego ministerstwa kultury, muzeum zamkowe wzbogaciło się o program ułatwiający gościom niesłyszącym zwiedzanie zamku. Prezentacja wideo i tekst towarzyszą tłumaczeniu w języku migowym. Aplikację można ściągnąć na telefon komórkowy odczytujący kody QR. Goście nie posiadający takich telefonów będą mogli wypożyczyć tablety (muzeum dysponuje pięcioma egzemplarzami). Pierwszymi zwiedzającymi, którzy mogli skorzystać z nowości było 45 uczniów szkoły dla niesłyszących z Preszowa, którzy, jako eksperci służyli pomocą przy tłumaczeniu tekstów na język migowy.
Rok temu Zamek oraz skansen ludowy położony u stóp wzgórza zamkowego ułatwiły zwiedzanie niewidomym.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.