Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 10 czerwiec 2019 11:44

Chorwacja numerem jeden we wzroście popularności na TripAdvisor

Napisane przez AG
Dubrownik Dubrownik AG

Jak wynika z danych dotyczących zachowań użytkowników serwisu Trip Advisor, Chorwacja zajęła pierwszą pozycję na liście krajów, które w tym roku odnotowały największe wzrosty pod względem liczby wyszukiwani i popularności. W przypadku Chorwacji, wzrost ten wyniósł w tym okresie 27 proc. W kategorii miast, Dubrownik uplasował się na pierwszym miejscu - ze wzrostem popularności i liczby wyszukiwań na poziomie 46 proc., Split zajął drugą pozycję ze wzrostem na poziomie 41 proc.

Kristjan Staničić, dyrektor Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, powiedział: „To znakomite wskaźniki dla chorwackiej turystyki. Tym bardziej, gdy weźmie się pod uwagę, że choćby w samym tylko kwietniu ponad 280 milionów osób zainteresowanych podróżami poszukiwało potrzebnych informacji turystycznych właśnie poprzez TripAdvisor.”

Na drugim miejscu za Chorwacją znalazła się Słowenia, która odnotowała 22-procentowy wzrost popularności i liczby wyszukiwań. Dalsze miejsca przypadły Czarnogórze (wzrost o 18 proc.), Grecji (12 proc.) i Cyprowi (11 proc.). Jeśli chodzi o kategorię miast, za zajmującymi czołowe pozycje Dubrownikiem oraz Splitem, znalazło się hiszpańskie Salou (wzrost o 39 proc.), Ayia Napa na Cyprze i Marmaris w Turcji (odpowiednio 31 proc. i 29 proc. wzrostu).

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznej



Wypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.