Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 14 maj 2019 15:25

Praga – ponad 4,5 tys. eventów w 2018 roku

Napisane przez MG
Panorama Pragi Panorama Pragi AG

W Pradzie w 2018 roku odbyło się ponad 4 500 wydarzeń, to ponad 1/3 wszystkich eventów organizowanych w całych Czechach.

Praga gościła w ubiegłym roku prawie 540 tys. uczestników kongresów, konferencji I spotkańz całego świata. W 2018 roku Praga znalazła się na 9. pozycji pod względem najpopularniejszych miast wśród branży MICE.

Według danych Czeskiego Urzędu Statycztycznego, w 2018 roku w Pradze zorganizowano 4 534 wydarzenia dla grup powyżej 50 osób.

To o 2,2 proc. więcej niż w rekordowym do tej pory roku 2016 i o 3,3 proc. więcej niż w roku 2017. Jednocześnie to 36 proc. wszystkich eventów organizowanych w 2018 roku w całych Czechach.
W spotkaniach tych uczestniczyło 536 232 osób, o1,4 proc. więcej niż w 2017 roku.

W 41 kongresach i konferencjach wzięło udział co najmniej tysiąc osób.

Jesli chodzi o rynki zagraniczne, to naliczniej wśród organizatorów eventów, reprezentowane były Stany Zjednoczone, Wieka Brytania, Niemcy, Francja I Szwajcaria. Jeśli chodzi o branże, najwięcej spotkań zorganizowały: branża medyczna, naukowa, nauki społeczne i przemysł. 78 proc. spotkań odbyło sięw praskich hotelach kongresowych.

Roman Muška, dyrektor Praskiego Convention Bureau, powiedział: “Po zwiększeniu w ostatnich dwóch latach liczby miejsc kongresowych i konferencyjnych, oczekujemy w tym roku dalszego wzrostu liczby eventów. Przemysł spotkań wygenerował w 2018 roku 1,3 mld dolarów i dał zatrudnienie 12 tysiącom osób.”

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.