Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 07 maj 2019 19:14

Plaża Pasjača w chorwackim regionie Konavle najpiękniejszą plażą w Europie

Napisane przez AG
Plaża Pasjača Plaża Pasjača archiwum Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej

Czytelnicy portalu „European Best Destinations” (EBD) wybrali plażę Pasjača w regionie Konavle, w miejscowości Popovići, najpiękniejszą plażą w Europie 2019 roku. Trzecie miejsce przyznali plaży Nugal, położonej na Riwierze Makarskiej. Drugie miejsce zajęła hiszpańska plaża Nerja. W głosowaniu wzięło udział ponad 32 tys. czytelników z 116 krajów.

Portal EBD każdego roku dokonuje wyboru najpiękniejszej europejskiej plaży. Najpierw profesjonalne jury wybiera 300 najlepszych plaż w Europie, a następnie czytelnicy portalu z całego świata, będący również miłośnikami podróży, w głosowaniu online wybierają tę jedyną plażę.

Dyrektor Generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, Kristjan Staničić, powiedział: „Chorwacja zdobywała już nagrody przyznawane przez czytelników portalu European Best Destinations, o czym świadczy otrzymanie przez Zagrzeb trzy razy z rzędu nagrody za najlepszy europejski jarmark bożonarodzeniowy czy nagroda dla Zadaru za najlepszą destynację. Nagrody przyznane chorwackim plażom w 2019 roku potwierdzają znane na całym świecie piękno przyrody naszego kraju. Stanowi to okazję dla nas do dodatkowej promocji chorwackich plaż jako ważnego elementu oferty turystycznej. W 2016 roku plaża Stiniva na wyspie Vis została wybrana najpiękniejszą plażą w Europie.”

Frano Herendija, dyrektor Wspólnoty Turystycznej gminy Konavle dodał: „Pasjača została wybrana plażą roku, a parę miesięcy wcześniej czytelnicy portalu nominowali Cavtat do top 10 najlepszych europejskich destynacji 2019 roku. Region Konavle ze swoją przepiękną przyrodą, architekturą i kultywowanymi tradycjami jest jedną z pereł chorwackiej oferty turystycznej. Nagroda jest tym bardziej cenna, że przyznają ją goście, którzy potrafią docenić autentyczne piękno i wartości”

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.