Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 12 kwiecień 2019 17:30

Drezno i Kraina Łaby: mamy ofertę dla biur podróży i agencji MICE

Napisane przez
Michał Rydz z Dresden Marketing GmbH Michał Rydz z Dresden Marketing GmbH MM

Marka turystyczna, która od dwóch lat promowana jest przez Dresden Marketing GmbH, staje się coraz bardziej popularna wśród polskich turystów indywidualnych i grup MICE. W Warszawie odbyła się prezentacja walorów turystycznych Drezna i Krainy Łaby dla polskiej branży turystycznej.

Przedstawiciele biur podróży mieli okazję spotkać się z Michałem Rydzem z Dresden Marketing oraz z Norą Gerhardt z hotelu Radisson Blu w Radebul. Przypomnieli wspólnie o najważniejszych atrakcjach turystycznych Drezna i Krainy Łaby, a także o wydarzeniach i zbliżających się kampaniach promocyjnych.

Do Drezna z Warszawy dostać się można samochodem (ok. 6,5 – 7 godzin jazdy), samolotem przez Frankfurt lub Monachium, a z Wrocławia również Flixbusem i Kolejami Dolnośląskimi. Marka Drezno i Kraina Łaby powstała w 2017 roku, aby zrównoważyć strategię rozwoju turystycznego Drezna i okolic i osiągnąć efekt synergii. Kierunek ten jest bardzo popularny wśród Polaków – w 2018 roku była to najliczniejsza grupa zagranicznych turystów i najbardziej dynamicznie rosnący rynek.

Michał Rydz przypominał, że w tym roku najważniejszym promocyjnym motywem dla Drezna i Krainy Łaby ma być 300. rocznica „Ślubu stulecia”, czyli wesela wyprawionego dla Augusta III i Marii Józefy z Habsburgów. Impreza, która w 1719 roku trwała kilka tygodni i odbiła się echem w całej Europie, jest inspiracją dla działań odbywających się pod hasłem „1719 reloaded”. Odbędzie się m.in. rekonstrukcja historyczna przejażdżki młodej pary gondolami po Łabie, wydarzenie zaplanowane na 25 sierpnia.

Drezno nie kojarzą się raczej ze sportami zimowymi, wkrótce ma się to zmienić – a to dzięki zaplanowanym na styczeń 2020 roku zawody Pucharu Świata FIS w narciarstwie biegowym, które odbędą się właśnie w tym mieście, które dysponuje odpowiednią trasą. W razie gdyby zabrakło śniegu, organizatorzy zapewniają sztuczne naśnieżanie.

Ale nawet gdy nie ma akurat spektakularnych wydarzeń, warto wybrać się do Drezna i zwiedzić jego okolice. Michał Rydz przypominał, że najważniejsze atrakcje to wyjątkowa architektura, zbiory sztuki (m.in. Galeria Obrazów Starych Mistrzów w Zwinger), muzyka (Opera Sempre, Drezdeński Pałac Kultury i odbudowany Kościół Marii Panny), turystyka aktywna – w tym trasa rowerowa wzdłuż Łaby, kulinaria (liczne winnice położone w atrakcyjnym otoczeniu), rejsy parostatkiem Łabą, jarmarki adwentowe, Muzeum Transportu, fabryka Volkswagena, Panometr Drezno, Twierdza Drezno i Miśnia ze słynną manufakturą porcelany. Zachęcał też do rozszerzania programów o wizytę w Szwajcarii Saksońskiej, która jest odpowiednia m.in. na wyjazdy incentive.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.