Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 08 kwiecień 2019 00:35

Izrael – zarobki hotelarzy w 2018 roku lepsze o 7,6 proc.

Napisane przez AG
Izrael – zarobki hotelarzy w 2018 roku lepsze o 7,6 proc. archiwum GoIsrael

Zarobki hotelowych obiektów noclegowych w 2018 roku wyniosły 12,1 mln szekli w porównaniu z 11,1 mln szekli w 2017 roku, co stanowi wzrost o 7,6 proc.

Dochody z tytułu przyjazdów turystycznych, które stanowią 43 proc. całkowitych przychodów hoteli, wzrosły o 13,4 proc..

Dochody hoteli w Jerozolimie odnotowały wzrost o około 16 proc. w ubiegłym roku.

Niewiele mniejsze - hotele w Tel Awiwie. Zarobki hoteli w Ejlacie stanowią 22 proc. wszystkich przychodów hotelowych w Izraelu. Ejlat ma największą liczbę pokoi hotelowych; ponad 11 tys. pokoi w 50 hotelach. Jerozolima i Tel Awiw, dwa największe miasta, mają 20 proc. udział w całości rynku hotelarskiego w Izraelu.

W Jerozolimie jest 89 obiektów noclegowych z 10 800 pokojami do dyspozycji gości, podczas gdy w Tel Awiwie jest ich 96. (10 700 pokoi).

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.