Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 12 marzec 2019 12:28

Izrael - szlak dla miłośników architektury Bauhaus

Napisane przez MG
Bauhaus w Tel Awiwie Bauhaus w Tel Awiwie archiwum GoIsrael

Białe Miasto w Tel Awiwie szczyci się największą kolekcją budynków w stylu Bauhaus na świecie, znajduje się ich tam ponad 4500.

Zostały one wybudowane w latach 30. ubiegłego wieku przez żydowskich architektów, którzy uciekali przed prześladowaniami reżimu nazistowskich Niemiec. Miasto ma także piękne kamienice w eklektycznym stylu, a także nowoczesne drapacze chmur.

Można wziąć udział w specjalnej wycieczce po Tel Awiwie, która pozwala dowiedzieć się więcej o historii, architekturze i kulturze miasta. Bauhaus Center przy ul. Dizengoff 77 organizuje wycieczki " Tel Aviv White City Bauhaus Tour" (początek w każdy piątek o godz.10, koszt: 80 szekli).

Ta trasa turystyczna często jest łączona z innymi wycieczkami tematycznymi jak: Tel Aviv Food Tour czy Tel Aviv Street Art Tour.

Przy ul.Bialika znajduje się Muzeum Bauhausu, które mieści się na parterze budynku z 1934 r. Warto je odwiedzić - wejście jest bezpłatne, otwarte dwa razy w tygodniu, w środy (od 11-17) i piątki (10-14).

https://www.bauhaus-center.com/tel-aviv-white-city-tours/

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.