Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 21 luty 2019 19:26

Niemcy – turyści zagraniczni wykupili w 2018 roku ponad 87 mln noclegów

Napisane przez AG
Tomasz Pędzik podczas warszawskiej konferencji Tomasz Pędzik podczas warszawskiej konferencji AG

Według wstępnych danych Federalnego Urzędu Statystycznego od stycznia do grudnia 2018 roku odnotowano 87,7 mln noclegów gości z zagranicy, o 3,8 mln noclegów (5 proc.) więcej niż w zeszłym roku.

Jak podkreślił podczas konferencji w Warszawie, Tomasz Pędzik, dyrektor biura Niemieckiej Centrali Turystycznej w Polsce: „Od 1993 roku liczba noclegów wykupionych przez zagranicznych turystów w Niemczech wzrosła o 153 proc., z 34,7 do 87,7 milionów.
Co nas szczególnie cieszy, po raz pierwszy w historii liczba noclegów wykupionych przez gości z Polski przekroczyła 3 miliony. Do końca listopada odnotowano ich 3 073 000 (wzrost o 13 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2017 roku) i szacujemy, że do końca roku liczba ta wyniesie ok.3,2 mln. Polska jest na 9. miejscu (po Holandii, Szwajcarii, USA, Wielkiej Brytanii, Austrii, Włoszech, Francji i Danii). Jeśli chodzi o dynamikę wzrostu liczby wykupionych noclegów ustępujemy tylko Stanom Zjednoczonym. Wyniki te pozwalają nam prognozować, że do 2030 roku liczba noclegów wykupowanych przez turystów z Polski osiągnie 4,6mln.”

W ubiegłym roku tylko na trzech kierunkach odnotowano spadek liczby noclegów wykupywanych przez turystów: z krajów Zatoki Perskiej – spadek o 4,8 proc., Brazylii – 3,8 proc. i Turcji – 3 proc.

Jeśli chodzi o profil polskiego turysty w Niemczech, to 57 proc. rezerwacji dokonuje on online.

42 proc Polaków jeździ do Niemiec w celach wypoczynkowych, 37 proc. decyduje się na zwiedzanie miast. 60 proc. podróżuje samochodem. Średni wiek turysty polskiego w Niemczech to 41,2.

Tomasz Pędzik podkreślił: „Do turystów chcemy docierać głównie przez dwa filary: Miasta i kulturę oraz Naturę i aktywność. Pierwszy to eventy w miastach, miasta z listy światowego dziedzictwa UNESCO, zamki i pałace, kuchnia i muzea. W drugim filarze podkreślamy różnorodność szlaków turystycznych, atrakcyjność parków narodowych, szlaki rowerowe.
Nieustannie istotne są dla nas podróże bez barier i zrównoważony rozwój."

Co ciekawe, Niemcy są celem podróży kulturalnych nr 1 w Europie.

Na przykład ponad 1/3 przedstawień operowych na świecie odbywa się w Niemczech, w których zarejestrowanych jest 1,2 mln twórców kultury i działa 500 teatrów (najwięcej na świecie w przeliczeniu na jednego mieszkańca). 15 mln turystów rocznie odwiedza 6700 muzeów w Niemczech. Pod względem liczby zabytków zna liście światowego dziedzictwa UNESCO, Niemcy z 44 zabytkami znajdują się na 3. miejscu na świecie.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.