Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 28 styczeń 2019 11:14

Vilnius Light Festiwal – Wilno obchodzi 696. urodziny

Napisane przez MM
Vilnius Light Festival Vilnius Light Festival Saulius Žiūra

Wilno świętuje swoją 696-tą rocznicę nowoczesnym pokazem świateł. Z okazji urodzin budynki, mosty, kościoły i place Starego Miasta zabłysnęły imponującymi instalacjami na Vilnius Light Festival.

25 stycznia artyści z 8 krajów podarowali Wilnu niezwykły prezent, złożony z 22 instalacji świetlnych, które uwydatniły wyjątkową architekturę miasta i stały się miłym zaskoczeniem zarówno dla gości, jak i tych, którzy doskonale miasto znają.

Rocznica widoczna w Europie

„25 stycznia 1323 r. wielki książę litewski Giedymin przesłał jeden ze swoich najsłynniejszych listów, którym rzucił światło na Wilno w oczach innych krajów europejskich. Tego dnia nazwa Wilno stała się częścią mapy Europy. Urodziny Wilna to symboliczny dzień – świetlna uroczystość będzie o wiele bardziej widoczna w Europie. Jestem pewien, że magia światła oczaruje wszystkich mieszkańców miasta i gości” – mówi Remigijus Šimašius, mer Wilna.

Imponujące świętowanie urodzin trwało przez cały weekend. Zarówno turyści, jak i mieszkańcy mieli okazję odkryć na nowo sekrety Wilna, cieszyć się twórczą atmosferą miasta i poznać współczesne Wilno.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.