Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 21 styczeń 2019 14:37

Dubaj – przemysł spotkań rośnie w siłę

Napisane przez AG
Centrum Dubaju Centrum Dubaju AG

Dubai Business Events (DBE) w 2018 r. wygrało 261 przetargów na organizację spotkań biznesowych, konferencji i wyjazdów motywacyjnych (wzrost o 24 proc. w stosunku do 2017 r.). W nadchodzących latach o 62 proc. zwiększy się liczba uczestników biorących udział w wydarzeniach – wygrane przetargi mają przyciągnąć dodatkowo 150 000 osób.

Spowoduje to wpływ około 1,2 mld dirhamów do budżetu miasta.

Dzięki wygranym przetargom, w najbliższych latach Dubaj będzie organizatorem międzynarodowych wydarzeń takich jak: Mary Kay China Incentive (w 2019 r., 800 uczestników), World Nut and Dried Fruit Congress (w 2020 r., 1000 uczestników), Światowy Kongres Gastroenterologii (w 2021 r., 6000 uczestników), World Chambers Congress (w 2021 r., 1500 uczestników) i Congress of the Societe Internationale D'Urologie (w 2021 r., 2000 uczestników).

W listopadzie 2018 r. w Dubaju odbył się 57. Kongres ICCA (International Congress and Convention Association) – wiodącego wydarzenia branżowego poświęconego konferencjom.

Był to największy kongres ICCA, który odbył się poza Europą: wzięło w nim udział ponad 1100 specjalistów z 79 krajów świata, aby wspólnie dzielić się wiedzą oraz omawiać kluczowe wyzwania i możliwości stojące przed przemysłem spotkań.

Steen Jakobsen, wiceprezes DBE powiedział: „Ogromny wzrost liczby uczestników wydarzeń biznesowych i wygranych przetargów świadczy o rosnącej popularności Emiratów jako globalnego centrum biznesu. Wydarzenia biznesowe organizowane w Dubaju odgrywają istotną rolę w rozwoju dubajskiej gospodarki opartej na wiedzy i stanowią kluczowy element szerszej strategii turystycznej, tym samym przyczyniają się do wzrostu PKB miasta.”

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.