Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 29 maj 2014 02:09

Najczystsze plaże są na Cyprze

Napisane przez AG
Plaża Afrodyty na Cyprze Plaża Afrodyty na Cyprze AG

Europejska Agencja Ochrony Środowiska (EEA) opublikowała raport na temat jakości wody w kąpieliskach wszystkich krajów UE w 2013 roku. Cypr ma najczystsze wody w kąpieliskach i 100 proc. kąpielisk spełniających najbardziej surowe kryteria Agencji (doskonała jakość wody).

To już dziewiąty z kolei rok kiedy Cypr osiągnął najlepszy rezultat spośród krajów UE (Cypr jest liderem od 2005 roku).

W 2013 roku, obok Cypru, również Luksemburg osiągnął w 100 proc. doskonałą jakość wody, w odniesieniu do jezior leżących na terenie tego kraju. Na kolejnych pozycjach znalazły się: Malta (98,9 proc.), Chorwacja (94,9 proc.), Grecja (93,2 proc.), które to kraje również posiadają dobrej jakości wody, powyżej średniej UE
Badania wody w kąpieliskach na Cyprze prowadzone były co miesiąc, od maja do października 2013. Analizie poddano wodę morską z okolic 112 plaż na Cyprze.
Więcej informacji:
http://www.eea.europa.eu/themes/water/status-and-monitoring/state-of-bathing-water/stateNewsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.