Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 27 maj 2014 14:50

Filharmonicy Wiedeńscy w parku Schönbrunn

Napisane przez AG
Filharmonicy Wiedeńscy w parku Schönbrunn Wiener Philharmoniker – Richard Schuster COMPRESS KRAKÓW

Legendarni Filharmonicy Wiedeńscy zagrają koncert w plenerze, w parku przed Pałacem Schönbrunn. Taka noc zdarza się w Wiedniu raz do roku.

W tym roku zapraszają wszystkich chętnych 29. maja na godz. 20.30. Koncert zaczyna się o zmierzchu, a rozległy barokowy park służy za widownię. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona do 1.500, a można je zajmować od godziny 18.00. Dyrygentem tegorocznego koncertu będzie Christoph Eschenbach, natomiast jako solista wystąpi Lang Lang. Koncert Nocy Letniej po raz pierwszy zagrano w 2004 r. pod tytułem koncert dla Europy z okazji przyjęcia nowych państw członkowskich do Unii Europejskiej. Od 2008 roku oficjalna nazwa to Koncert Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich. W ubiegłym roku w tym wydarzeniu wzięły udział tysiące fanów muzyki, którzy bez biletów i bez rezerwacji zasiedli na widowni. To święto muzyki dla wszystkich w wykonaniu orkiestry o światowym formacie, a do tego we wspaniałej oprawie parku i pałacu Schönbrunn. W tegorocznym programie wieczoru m.in. dzieła Hectora Berlioza, Franciszka Liszta, Ryszarda Straussa.

Koncert Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich 29. maj 2014, godz. 20.30 Pałac Schönbrunn, Park Pałacowy 1130 WienNewsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.