Reklama

Reklama

Reklama

środa, 07 listopad 2018 15:37

Prawie pół miliona przyjazdów do Izraela w ciągu miesiąca

Napisane przez MM
Minister turystyki Izraela Yariv Levin (w środku) jeździ na segwayu na promenadzie wzdłuż wybrzeża Morza Martwego Minister turystyki Izraela Yariv Levin (w środku) jeździ na segwayu na promenadzie wzdłuż wybrzeża Morza Martwego Go Israel

Październik 2018 był najlepszym miesiącem w historii turystyki przyjazdowej do Izraela. Według izraelskiego Centralnego Biura Statystycznego zarejestrowano około 486 tys. przyjazdów. To wzrost o ok. 14 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku.

"W październiku padł historyczny rekord z niespotykaną dotąd, imponującą liczbą prawie pół miliona turystów, którzy odwiedzili Izrael w ciągu zaledwie jednego miesiąca. Turystyka przyjazdowa ma znaczący wpływ, zarówno na gospodarkę Izraela, jak i – co nie mniej ważne – na jego wizerunek. Jestem przekonany, że nadal będziemy świadkami gwałtownego wzrostu liczby turystów przybywających do Izraela i zakończymy rok kolejnym rekordem” – komentuje Minister Turystyki Izraela Yariv Levin.

Dobra passa i efekty promocji

W okresie od stycznia do października 2018 r. do Izraela przyjechało 3,4 miliona ludzi, co stanowi wzrost o około 15 proc. w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym, przy średnim czasie pobytu wynoszącym osiem dni. Przychody z turystyki przekroczyły dotychczas 18 miliardów szekli.

Statystyki porównujące okres od stycznia do października 2018 r. wskazują również na znaczny wzrost przyjazdów turystów z krajów, w których Izrael podejmuje działania marketingowe - Polska: ok. 90 proc.; Czechy: ok. 40 proc.; Rumunia: ok. 40 proc.; Węgry: ok. 40 proc.; Włochy: ok. 35 proc.; Holandia: ok. 30 proc.; Niemcy: ok. 25 proc.; Hiszpania: ok. 20 proc.; USA: ok. 15 proc.

Do Izraela na festiwal muzyczny

Z kolei w listopadzie do Izraela zjadą się melomani, bo w dniach 7 - 17 listopada w Jerozolimie i Tel Awiwie odbywać się będzie Międzynarodowy Festiwal Muzyczny, łączący izraelską scenę muzyczną z muzyką światową. Koncerty odbywają się w takich miejscach jak m.in. Żółta Łódź Podwodna, Mifaal, Muzeum Wieży Dawid w Jerozolimie oraz w Tel Awiwie - w klubie HaEzor oraz w hostelu Abraham.

To wielka impreza, dzięki której można zobaczyć najlepszych izraelskich artystów i posłuchać ich utworów. Organizatorzy spodziewają się przyjazdu muzyków i przedstawicieli branży z całego świata, w tym z takich krajów jak: Chiny, Japonia, Tajwan, USA, Rosja, Australia i Europa.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.