Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 24 wrzesień 2018 17:12

Cztery godziny z "Dźwiękami muzyki"

Napisane przez AG
Cztery godziny z "Dźwiękami muzyki" AG

Do wypełnionymi turystami autobusu stojącego na placu Mirabellplatz wpada przebrana w strój ludowy przewodniczka i zaczyna śpiewać jeden z przebojów z filmu „Dźwięki muzyki”. Tak zaczyna się 4 godzinna wycieczka śladami tego filmu po Salzburgu i okolicach.

Film z 1965 roku z Julie Andrews i Christopherem Plummerem w rolach głównych był wielkim hitem kinowym, zdobywcą 5 Oscarów. To historia Marii, nowicjuszki z klasztoru benedyktynek, która obejmuje posadę guwernantki u barona Georga von Trappa. Siedmioro dzieci barona szybko polubią Marię a ta zakochuje się ze wzajemnością w baronie. W tle – hitlerowcy w Austrii.
Łatwe dla ucha piosenki stały się przebojami nuconymi na całym świecie a niektóre z nich to kanon musicallowy, np. Edellweis.
Jednocześnie film był niesamowita reklamówką Salzburga i okolic. Sama czołówka trwająca kilka minut wygląda jak film promocyjny. Dzisiaj prawdopodobnie miasto musiałoby zapłacić producentom wielkie pieniądze za takie „lokowanie produktu”.

Rocznie do Salzburga, by powędrować śladami bohaterów filmu przyjeżdża 300 tysięcy turystów (Salzburg liczy 150 tys. mieszkańców).

Mają wiele wariantów wycieczek, jedną z nich jest 4-godznna wycieczka autokarowa. Autokar rusza ze wspomnianego placu Mirabell i jego trasa wiedzie przez: Pałac Leopoldskron, altanę w Hellbrunn, klasztor Nennberg, bazylikę w Mondsee. Przez cały czas albo słuchamy albo śpiewamy piosenki z filmu. Przewodniczka opowiada anegdoty związane z filmem, historię prawdziwą Trappów, historię Salzburga. Dla fanów musicalu ta wycieczka to obowiązkowy punkt programu wizyty w Salzburgu. Bardziej obowiązkowy niż Mozart.

Wycieczka kosztuje 40 euro od osoby.

www.salzburg.info/pl

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.