LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

czwartek, 15 maj 2014 09:50

Bułgaria – „odkryj i pokaż innym”

Napisane przez KW i PW

Bułgaria to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także ogromne bogactwo przyrodnicze oraz wielowiekowy dorobek kulturowy. Bułgarski Instytut Kultury w Warszawie zorganizował specjalne spotkanie, prezentujące atrakcje turystyczne Bułgarii oraz nowości i kierunki rozwoju w 2014 roku.

Gości przywitali: Anelia Genova dyrektor marketingu i informacji turystycznej w ministerstwie gospodarki i energetyki Republiki Bułgarii oraz Angel Angelov- radca handlowy w Ambasadzie Republiki Bułgarii w Polsce. Wszyscy goście zostali powitani lampką wyśmienitego wina bułgarskiego z winnic Mezek pamiętających jeszcze czasy trackie. Przedstawiciele władz przekonywali, iż Polska i Bułgaria od dawna „się znają" i ich bratnie stosunki są faktem. Faktem jest również, iż to właśnie z Polski przyjeżdża najwięcej turystów. Zwłaszcza, że w tym roku zostały uruchomione tanie polaczenia lotnicze z Łodzi, Szczecina oraz Gdańska. Zachwalając wszelkie uroki Bułgarii od piaszczystych plaż, poprzez zabytki kultury, kuchnię, uzdrowiska, aż po wędrówki czy białe szaleństwo w górach, ukazywano, iż warto odwiedzić kraj zarówno latem jak i zimą. Ciepłym akcentem były wypowiedzi Pana w dojrzałym wieku, który wspomniał wakacje z lat młodzieńczych spędzone z polską blond pięknością, a także rodowitego Polaka, który podczas czasów studenckich zakochał się zarówno w Bułgarii jak i w swojej przyszłej żonie.
W 2014 roku przewidziany jest 6 procentowy wzrost turystów nie tylko z Polski ale i z Wielkiej Brytanii, Rosji czy Niemiec. W ubiegłym roku odwiedziło ją 250 tys. turystów z Polski.
Anelia Genova powiedziała: „Proponuję spędzić przedpołudnie na plaży koło Warny, potem udać się na wysunięty w morze cypel ze starożytnymi zabytkami miasta Nesebyr sprzed 3200 lat, a wieczór spędzić na grze w golfa. Złote Piaski oferują 300 słonecznych godzin w roku, temperatura powietrza 26 stopni oraz ciepłe i błękitne wody Morza Czarnego".
W tym roku na szeroką skalę zostanie zorganizowana kampania promocyjna, obejmująca spoty w telewizji czy Radiu, informacje w Internecie, sieciach społecznościowych oraz wyjazdy studyjne przedstawicieli mediów.