Reklama

Reklama

Reklama

środa, 05 wrzesień 2018 16:10

Dolina Bachledowa - kolejka gondolowa ruszy jeszcze w tym sezonie zimowym

Napisane przez AG
Wizualizacja nowej kolejki gondolowej Wizualizacja nowej kolejki gondolowej

Już w tym sezonie narciarskim tylko 7 minut będzie trwała jazda kolejka gondolową na wierzchołek Spiskiej Magury w Bachledowej Dolinie na Słowacji. Nowe 10-osobowe wagoniki zastąpią stary, 30-letni wyciąg krzesełkowy (3-osobowa kanapa).

Jak podał portal Wasza Słowacja.pl, prace nad kolejką dobiegają końca, sprowadzono już wagoniki i zaczęto ich montaż próbny ich na linie.

Nowa kolejka jest poprowadzona dokładnie po trasie starego wyciągu. 

To dobra wiadomość nie tylko dla narciarzy, ale i dla wszystkich, którzy chcą przespacerować się Szlakiem nad drzewami.

Producentem kolejki jest Leitner, firma znana z kolejek w górach całego świata. Kolejka gondolowa będzie przewozić 1 734 osoby na godzinę. Jazda poprzednim wyciągiem trwała 20-25 minut i była, zwłaszcza zimą, mniej komfortowa. Całkowita długość trasy kolejki to 1 518 metrów.

Cytowana przez portal Wasza Słowacja.pl, Martina Mudra, szefowa marketingu stacji Bachledka Ski&Sun, powiedziała: „Wierzymy, że nowa kolejka ucieszy wszystkich naszych klientów, którzy o każdej porze roku będą mogli teraz bezpiecznie i komfortowo dostać się na wierzchołek. Dzięki szybszej kolejce więcej narciarzy będzie mogło korzystać z tras w trzech dolinach: Bachledowej, Jeziersku i Frankowej a więcej turystów spacerować po Ścieżce nad drzewami. Cieszy nas szczególnie, że dzięki gondolce zwiększy się płynność na trasach narciarskich, skończą się kolejki oczekujących na wyjazd na górę.

 

www.bachledka.sk

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.