LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

środa, 14 maj 2014 09:38

Dni Rużemberka na Liptowie

Napisane przez AG
Zeszłoroczny Jarmark Rużemberski Zeszłoroczny Jarmark Rużemberski archiwum SACR

Dni miasta Rużemberok to ponad 80 imprez dla wszystkich grup wiekowych. Centralnym wydarzeniem w tym roku Rużemberski Jarmark, odbywający się już po raz 28., tym razem na Placu Hlinki w dniach 5-7 czerwca.

W ubiegłym roku w podobnej imprezie wzięło udział około 15 tysięcy osób i gospodarze nie mieliby nic przeciwko pobiciu tego rekordu.
Dyrektor domu kultury, który jest głównym organizatorem imprezy Ivan Šenšel powiedział: "Każdy znajdzie coś miłego dla siebie, również miłośnicy sportów i aktywnej zabawy - od turnieju koszykówki ulicznej po turniej szachów błyskawicznych."
W gronie organizatorów znalazło się 30 przedsiębiorstw i organizacji działających w samym mieście i jego okolicach. Oficjalne otwarcie Dni Rużemberka nastąpiło 1 maja, ale imprezy będą trwały przez dwa miesiące.

Burmistrz miasta Jan Pavlik podkreślił: "Nasze święto służy nie tylko mieszkańcom miasta, ale i turystom odwiedzającym Liptów. Mogą obejrzeć występy zespołów ludowych, zapoznać się z wytworami artystów, zjeść specjały naszej kuchni i dobrze się pobawić."