Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 13 maj 2014 10:51

Nowy podatek od turystów w Egipcie już od czerwca?

Napisane przez AG
Na lotnisku w Hurghadzie Na lotnisku w Hurghadzie AG

Taksę w wysokości 7 dolarów chce wprowadzić egipskie ministerstwo turystyki na gości przybywających na lotniska w Aleksandrii, na południowym Synaju, w Hurghadzie, Luksorze i Asuanie. Wiadomość taką podał dziennik DailyNewsEgypt. "Oszczędzeni będą turyści przylatujący do Marsa Alam.

Doradca ekonomiczny ministra turystyki, Adala Ragab powiedziała: "Ten nowy podatek miałby obowiązywać przez najbliższe pół roku."

To kolejny pomysł (po podwyżce ceny wizy) egipskiego ministerstwa turystyki na zdobycie dodatkowych pieniędzy. Dochody z turystyki w pierwszym kwartale tego roku wyniosły 1,3 mld dolarów, co oznacza w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym, spadek o 43 proc. Egipskie firmy turystyczne apelowały o przemyślenie decyzji o podwyżce cen wiz, ale bezskutecznie.

Prezes Stowarzyszenia Inwestorów Turystycznych Południowego Synaju, Hisham Ali powiedział: "Przemysł turystyczny poprał decyzję ministerstwa w sprawie podwyżki cen wizy, jednak sądzimy, że lepiej byłoby decyzję o taksie odłożyć w czasie."

Na południowym Synaju znajduje się 33 proc. wszystkich miejsc hotelowych w Egipcie (225 tysięcy pokoi), zaś obłożenie obecnie wynosi ok 40-45 proc. Według prezesa, nie należy się spodziewać, że wzrośnie ono gwałtownie.
Piętnaście krajów europejskich wydało ostrzeżenie przed wyjazdami do Egiptu, po zamachu w Tabie. Turyści z Europy stanowią 72 proc. wszystkich gości zagranicznych w Egipcie.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.