Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 28 sierpień 2018 16:17

„Średniowieczna prasa” w Trnawie otworzy sezon winiarski

Napisane przez AG
„Średniowieczna prasa” w Trnawie otworzy sezon winiarski archiwum Trnava Tourism

W najbliższą sobotę w centrum Trnawy odbędzie się tradycyjna impreza (6. edycja) otwierająca sezon winiarski – Średniowieczna pasa (Stredoveká prešovačka).

W najbliższej okolicy trnawskiego ratusza będzie można zobaczyć scenki z życia winiarzy, dziewczęta w strojach z epoki ubijające winogrona w kadzi i posłuchać muzyki granej przez historyczną kapelę.
Impreza rozpocznie się o godzinie 15:00 i potrwa do godziny 21:00.

Michaela Potočárová, dyrektor okręgowej organizacji ruchu turystycznego Trnava Tourism, powiedziała: "Już szósty rok otwieramy w regionie Trnava sezon winiarski. Tegoroczna „Średniowieczna prasa” będzie odbywać się pod hasłem „Kobiety i wino”. Goście będą mogli uczestniczyć w bogatym programie, który jest tak przygotowany również z myślą o rodzinach z dziećmi."

W programie będzie pokazywane nie tylko wyciskanie gron, ale i także dalsza produkcja wina. O godzinie 17:00 zebranym ukaże się królowa Konstancja, które opowie, jak powstawała winna droga prowadząca na Morawy. O 19:30 szermierze pokażą, jak kobiety broniły wina przed wiekami.

Podczas imprezy będzie można oczywiście skosztować specjałów tradycyjnej kuchni regionalnej oraz spróbować win z rodzinnych winnic Magula i Terra parna z Suchej nad Parną, Karpackiej Perły, Vinka Klimko i Purusa z Modrej. Kaucja za zwrotny kieliszek wynos euro.

Uzupełnieniem programu będą występy iluzjonisty, foto-kiosk (pod ratuszem), teatrzyk dla dzieci.

Parkingi w centrum Trnawy kosztują 50 centów do godziny 18:00 oraz są darmowe po godzinie 18:00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.