Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 28 sierpień 2018 09:45

Święto śliwki na Słowacji

Napisane przez AG
Święto śliwki na Słowacji materiały prasowe

8 września, po raz dziewiąty w Turej Luce, części Myjavy w województwie trenczyńskim na Słowacji organizowane będą Dni Śliwki.

Rejon Myjavy to tradycyjne zagłębie śliwkowe. Impreza odbywać się będzie od godziny 11:00 na terenie Gazdowskiego Dworu i w jego najbliższej okolicy.

Organizatorami są: Centrum kultury w Myjavie, miasto Myjava oraz organizacja rozwoju ruchu turystycznego myjavskich kopieńców.

Jednym z punktów programu będzie seria wykładów na temat uorawy i przetwórstwa owoców. Odbędzie się także pokaz filmów etnograficznych.

Ważnym punktem programu będzie pokaz przetwarzana śliwek oraz tradycyjnego gotowania dżemu śliwkowego. Gośce będą mogli skosztować dań kuchni regionalnych zawierających śliwki, np. kulek z marmolady. Działał będzie targ owocowy, na którym oczywiście będą do kupienia nie tylko owoce, ale i produkty z owoców.

https://www.trencinregion.sk/12799/dni-sliviek-2018

 

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.