Reklama

Reklama

Reklama

sobota, 25 sierpień 2018 10:58

Grecja – stanowiska archeologiczne otwarte nocą

Napisane przez MG
Sunio nocą Sunio nocą archiwum Grecosa

Już w najbliższą niedzielę w Grecji 132 stanowiska archeologiczne będą dostępne nocą. W czasie sierpniowej pełni księżyca stanowiska archeologiczne będą otwarte po zachodzie słońce, często do północy. Towarzyszą temu liczne imprezy, głównie kulturalne, które zaczną się już dziś i potrwają do poniedziałku.

Małgorzata Papadatou, główna rezydentka Grecosa w Attyce i na wyspie Evia, powiedziała: „Sierpniowa pełnia rzeczywiście wygląda wyjątkowo. Ten urok postanowiło wykorzystać greckie Ministerstwo Kultury i Sportu. Od 2002 roku udostępniane są stanowiska archeologiczne. Z roku na rok przybywa też imprez towarzyszących.”

Na długiej liście obiektów, które można tej nocy zobaczyć, jest też sam Akropol, Narodowe Muzeum Archeologiczne, świątynia Posejdona na przylądku Sunio, Muzeum Kultury Bizantyjskiej w Salonikach czy muzea archeologiczne w całym kraju.

W zeszłym roku greckie muzea, pomniki i rezerwaty archeologiczne przy sierpniowej pełni zobaczyło 75 tysięcy osób.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.