Reklama

Reklama

Reklama

środa, 08 sierpień 2018 13:51

Hurghada – ponad pół miliona turystów w lipcu

Napisane przez AG
Plaża w Hurghadzie Plaża w Hurghadzie AG

W lipcu do Hurghady, Marsa Alam i Safagi przyjechało na wypoczynek 505 710 turystów, o 120 tys. więcej niż w lipcu 2017 roku.

To najlepszy wynik od siedmiu

Najwięcej w lipcu w kurortach nad Morzem Czerwonym odnotowano turystów z Niemiec - ponad 125 tysięcy oraz Czech - 36 tysięcy.

Na trzecim miejscu znaleźli się turyści z Polski - 24 tysiące.

Na dalszych pozycjach znaleźli się: Brytyjczycy - 23 tysiące, Ukraińcy - 17 tysięcy, Holendrzy - 16 tysięcy, Austriacy - 13 tysięcy, Belgowie - 12 tysięcy, Słowacy i Białorusini - po 11 tysięcy, oraz Włosi – 10 tys., Francuzi – 9 tys. i Szwajcarzy - 8 tysięcy gości.

Z Niemiec każdego tygodnia przylatuje 280 samolotów z Niemiec, z Polski - 42, z Wielkiej Brytanii – 40, z Ukrainy – 28, z Czech – 26.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.