Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 31 lipiec 2018 14:24

Przedsmak Mołdawii w technologii 360°

Napisane przez MG
Piwnice Cricova Piwnice Cricova materiały prasowe

Wystartowała nowa strona, na której prezentowane są największe skarby Mołdawii. 

Wchodząc na stronę www.360.moldova.travel należy na mapie wybrać miejsce, które chcemy zobaczyć, a zdjęcia i filmy pozwolą przenieść się w czasie i przestrzeni. To dobry sposób by przekonać się jak wiele ma do zaoferowania Mołdawia.

Atrakcje zostały podzielone na 4 grupy: wino, jedzenie, miejsca, doświadczenia. Wybierając jedną z nich podświetlają się określone lokalizacje. Najwięcej propozycji znajdziemy w sekcji wino i jedzenie. Przykładowo można wybrać się na wirtualną wycieczkę do dwóch wyjątkowych winiarni, tj. Mileştii Mici, w której znajduje się największa kolekcja win i do Cricovej, która ma najdłuższe na świecie podziemne piwnice. Obie zostały odnotowane w Księdze Światowych Rekordów Guinnessa. Nie brak też mniejszych winiarni, jak np. Asconi, Castel Mimi, Chateau Purcari czy Et Cetera, których wina są coraz bardziej cenione, a serwowane na miejscu do dań lokalnej kuchni tworzą wyśmienite połączenie.

W części dedykowanej miejscom na uwagę zasługuje Stary Orgiejów, rezerwat archeologiczno-przyrodniczy zlokalizowany na północ od Kiszyniowa, który słynie przede wszystkim z pięknych klasztorów wykutych w skale. Warta uwagi jest też miejscowość Curchi z zespołem klasztornym. Innych wrażeń dostarczy wizyta w twierdzy w Sorokach na północy kraju, czy w Casa Parinteasca, domowym muzeum, w którym kultywowane są lokalne tradycje.

W bazie zdjęć i filmów przygotowanych w technologii 360° znajdują się najważniejsze i najpopularniejsze atrakcje, a jej zasoby będą sukcesywnie rozbudowywane. Nawigowanie jest proste i intuicyjne, dzięki czemu w krótkim czasie można zapoznać się z bogactwem atrakcji dostępnych w Mołdawii.

Więcej informacji o Mołdawii wraz z kalendarzem wydarzeń znajduje się na stronie www.moldova.travel/pl/.