Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 05 maj 2014 22:48

Stroje cesarzowej Sisi do obejrzenia w Wiedniu

Napisane przez AG
Fragment ekspozycji strojów Sisi Fragment ekspozycji strojów Sisi Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges.m.b.H. / Edgar Knaack

Z okazji dziesięciolecia swojego istnienia wiedeńskie Muzeum Sisi pokaże w cesarskich apartamentach Hofburga stroje z szafy cesarzowej Sisi. Wystawa Jedwab – koronka – gronostaj zaprezentuje cenne ubiory, które niegdyś należały do cesarzowej Elżbiety: dwie suknie, pelerynę fryzjerską, płaszcz kąpielowy, komplet gronostajowy, bieliznę i dodatki.

Wśród eksponatów znajduje się suknia, która w 2012 r. została wylicytowana w domu aukcyjnym Hermann Historica. Zachowała się ona wśród rzeczy należących do zięcia cesarzowej Elżbiety, zapakowana do niepozornego pudła, w którym znajdowały się jeszcze inne dodatki i drobiazgi ze spuścizny po Sisi. Otwarcie wystawy jubileuszowej 2014 w wiedeńskim Muzeum Sisi nastąpi dnia 24.4 – w rocznicę ślubu cesarzowej Elżbiety i cesarza Franciszka Józefa. 24.12 – czyli w dzień urodzin cesarzowej Austrii – wystawa zostanie zamknięta.
Otwarte w 2004 r. Muzeum Sisi z czasem stało się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Wiedniu. Prezentuje ono różne aspekty życia cesarzowej, przedstawiając z jednej strony legendę Sisi, a z drugiej fakty naukowe dotyczące jej osoby. Muzeum zebrało dotychczas ok. 300 oryginalnych eksponatów; odnowione w 2009 r. od chwili otwarcia zwiedziło ponad 6 milionów osób.
www.hofburg-wien.atNewsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.