Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 03 lipiec 2018 11:49

Otwarcie Opery w Stambule już za rok

Napisane przez MG
Otwarcie Opery w Stambule już za rok materiały prasowe

Chociaż budowa ma zostać ukończona dopiero za rok, już teraz mówi się, że gmach będzie uznawany za architektoniczną ikonę Stambułu oraz ważny ośrodek sztuki dla całej Europy.

Sam projekt powstającej właśnie Opery w Stambule robi wrażenie. Budynek został zaprojektowany jako multizadaniowe centrum tworzenia sztuki.
Nowy budynek stanie w miejscu dawnego Centrum Kultury Atatürka, w dzielnicy Taksim, na powierzchni ponad 102 tys. metrów kwadratowych. Zaprojektowania tej wspaniałej budowli podjął się Murat Tabanlıoğlu – syn architekta poprzedniego Centrum Kultury, Hayati Tabanlıoğlu.

Gmach poświęcony sztuce i kulturze
Budowa, która już trwa, zakłada postawienie 5 bloków tematycznych, które będą poświęcone różnym dziedzinom kultury. W budynku znajdą się 3 różne sale, które będą mogły pomieścić ponad 3 700 osób, a także sceny, studia nagrań, sale prób, sale dla solistów i orkiestry, a ponadto hale wystawowe i galerie sztuki. Projekt zakłada także wydzielenie miejsca na sale konferencyjne, restauracje i kawiarnie. Elementem poświęconym propagowaniu kultury będą ulice z nią związane, usytuowane wzdłuż bloków tematycznych.
Dzięki nowoczesnemu budynkowi Opery, Stambuł ma szansę zyskać zupełnie nowe oblicze kulturalne, do którego przyjeżdżać będą miłośnicy sztuki z całego świata.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.