Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 05 maj 2014 11:32

Sezon wodniacki na Szczyrbskim Jeziorze rozpoczęty

Napisane przez AG
Przystań nad Szczyrbskim Jeziorem, w tle panorama Tatr Przystań nad Szczyrbskim Jeziorem, w tle panorama Tatr archiwum SACR

Dwadzieścia stylowych łodzi spacerowych wraca na jedno z bardziej magicznych jezior w Tatrach Wysokich. Przejażdżki łodziami na Szczyrbskim Jeziorze mają już ponad 130 lat tradycji i są jedną z większych atrakcji turystycznych w miejscowości o tej samej nazwie.

Przystań jest czynna codziennie w godzinach 9-18, ostatni rejs wyrusza ok. godziny 17. W poprzednim sezonie letnim, od 14 czerwca do 30 września 2013 roku z przejażdżek po jeziorze skorzystało 10 240 osób.
Oficjalne otwarcie sezonu letniego w słowackiej części Tatr Wysokich nastąpi 13 czerwca.
Warto wspomnieć, że pierwsze molo na Szczyrbskim Jeziorze stało już w 1880 roku, Pierwsza przystań, mini-port dla łodzi, funkcjonował w latach 1921 -46. Do dyspozycji turystów było wtedy ok. 60 łodzi. Największy rozkwit zanotowano latach 50. ubiegłego wieku, sezon wodniacki trwał wtedy od początku maja do końca października. W roku 1983 zlikwidowano pływanie łodziami po jeziorze, przywrócono je dopiero po 25 latach, r oku 2008. Od tego czasu z łodzi skorzystało 54 200 osób.
Szczyrbskie Jezioro ma powierzchnię 19,76 ha, głębokość sięga d 20-26 metrów, leży na wysokości 1 345 metrów nad poziomem morza.Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.